Duspatalin Retard Kapsül

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır?:

Etken maddesi olan  Duspatalin Retard Kapsül, sindirim sistemindeki düz kasları etkileyerek çalışan spazm giderici bir preparattır.  Mide ve kalın bağırsaklarla ilgili spazmlar, karın ağrısı ve kramplar ile gaz, şişkinlik, geğirti ve benzeri hazımsızlık şikayetleri  veya  kabızlık, ishal ve karın ağrısı ve benzeri belirtilerle ayırt edilen İrritabl kolon sendromu iyileştirilmesi için uygulanır.

 Duspatalin Retard Kapsül Kullananlar için Uyarılar :

  1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
  2.  Mide ve kalın bağırsaklarla ilgili spazmlar, karın ağrısı ve kramplar ile gaz, şişkinlik, geğirti ve benzeri hazımsızlık şikayetleri  veya  kabızlık, ishal ve karın ağrısı ve benzeri belirtilerle ayırt edilen İrritabl kolon sendromu iyileştirilmesi için uygulanır.
  3. 10 yaşından küçük çocuklarda kullanılmamalıdır.
  4. Bu ilaç diyet ve  egzersiz artışı da içeren  bütün bir tedavi biçiminin sadece bir parçasıdır. Doktorunuz tarafından sizin için oluşturulan diyet ve egzersiz programına sıkı bir biçimde uymalısınız.
  5. Şayet mide ve bağırsaklarla ilgili ciddi bir hastalığınız  var ise  bu ilacı kullanmadan önce mutlaka hekimi bilgilendirmeniz gereklidir. Durumunuza göre doktorunuz doz ayarlamaları yapacaktır.
  6. Gebelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan bu ilacı kullanmamalısınız.

Duspatalin Retard Kapsül’ün Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

  1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
  2. Bu ilacın her dozu bir bardak dolusu su ile alınmalıdır. Yemeklerden 20 dakika önce almanız gerekir.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

  1. Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..

 

Etken Maddesi: Mebeverin hidroklorür

Ticari-Jenerik ismi:  Duspatalin Retard Kapsül

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.