ZİRABEV 100 mg/4 ml İnfüzyonluk Çözelti

ZİRABEV için kısa bilgi ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, ZİRABEV ne ilacı olup, ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, ZİRABEV dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; kullanım şekli;  istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler ve benzeri ZİRABEV 100 mg/4 ml İnfüzyonluk Çözelti hakkında bilinmesi gereken hususları kapsar.) ZİRABEV 100 mg-4 ml İnfüz. Çöz. kullanma talimatı (ilaç prospektüsü) ZİRABEV 100 mg-4 ml İnfüz. Çöz. kısa ürün bilgisi Endikasyon bilgisi: bevacizumab adlı etken maddeyi içinde bulunduran ZİRABEV 100 mg İnfüzyonluk Çözelti, yayılmış kalın bağırsak, rahim ağzı kanserlerinde ve kötü huylu beyin tümörlerinde; hümanize monoklonal antikor ZİRABEV kontrendikeleri: Bu ilaca

ZİRABEV 100 mg/4 ml İnfüzyonluk Çözelti neye iyi gelir?. …

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre, ilaçların yüzde ellisinden çoğu uygun olmayan biçimde reçete edilmekte veya sağlanmakta veyahut satılmaktadır. Hastaların %50’si de ilaçlarını doğru bir biçimde kullanamamaktadır.

Tüm dünyada olduğu ve benzeri ülkemizde de yanlış ve gereksiz ilaç kullanımı halk sağlığını etkileyen ciddi bir sorundur. Akılcı olmayan ilaç kullanımı hastaların tedaviye uyuncunun azalmasına, ilaç etkileşimlerine, bazı ilaçlara karşı direnç gelişmesine, hastalıkların tekrarlamasına veya uzamasına, advers olay görülme sıklığının artmasına, tedavi masraflarının artmasına neden olur.

Bu nedenle insanların kendi başına gereksiz kullanımlarını engellemek ve ilaç ısrafını önlemek adına bu ilaç hakkındaki tüm bilgileri vermekten kaçındığımızı, ilaç içeriklerinin, üreticisinin değişebilmesi veya Sağlık bakanlığınca geri çekme uygulamaları ile eşgüdümü sağlamak için bu ilaca ilişkin güncel bilgiyi ilaç üreticisi firmadan edinmenizi tavsiye ediyoruz.

kullananlar veya kullanmak isteyenler neye iyi gelir hakkındaki yorumları aşağıda paylaşabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.