TRACTOCILE 7.5 mg/ml enjeksiyonluk solüsyon

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Atosiban olan TRACTOCILE 7.5 mg/ml enjeksiyonluk solüsyon, rahmin (uterus) kasılmasına sebep olan ve “oksitosin” adı verilen, vücuttaki doğal bir hormonun etkisini engelleyek, kuvvetli rahim (uterus) kasılmalarını azaltır. Bebeğin erken doğmasını geciktirmek için hamile kadınlarda, hamileliğin 24. haftasından 33. haftasına kadar uygulanır.

TRACTOCILE 7.5 mg/ml enjeksiyonluk solüsyon Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Bu ilaç, IV olarak olarak arka arkaya 3 aşamada uygulanır:
  a) Başlangıç intravenöz enjeksiyon dozu olan 0.9 ml’de 6.75 mg, bir dakika boyunca damara
  yavaş yavaş enjekte edilmek suretiyle uygulanır.
  b) 3 saat boyunca 24 ml/saat hızla sürekli bir infüzyon uygulanır.
  c) 45 saate veya uterus kasılmaları hafifleyene kadar 8 ml/saat hızla sürekli bir infüzyon uygulanır. Tedavinin toplam süresi 48 saati geçmemelidir. Kasılmalar tekrar başlarsa, bu ilaçla ek tedaviler de yapılabilir. Bir hamilelik sırasında üçten fazla tekrar tedavi yapılmaması tavsiye edilir.
 3. Şayet, hamileliğin 24. haftasına henüz gelmemişseniz veya  hamileliğin 33. haftasını geçmişseniz veya  suyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir. gelmişse (kesenin erken yırtılması) ve hamileliğinizde 30 hafta veveyaha fazla süre tamamlanmışsa bu ilacı kullanmamalısınız.
 4. Şayet vajinal kanamanız varsa ve doktorunuz doğmamış bebeğin derhal alınmasını gerekli görüyorsa
  veya doğmamış bebeğiniz ölmüşse veya sizde veya doğmamış bebekte, hamileliğinizi devam ettirmeniz halinde tehlikeli hale gelebilecek herhangi bir rahatsızlık varsa bu ilacı kullanmamalısınız.
 5. Şayet doğmamış bebeğin kalp atım hızı normal değilse veya plasentanız rahminizin duvarından ayrılıyorsa, plasentanız doğum kanalını kapatıyorsa veya rahminizde (uterus) enfeksiyon varlığı şüphesi veya enfeksiyon varsa bu ilacı kullanmamalısınız.
 6. Bu ilaç özellikle gebelik döneminde 24 ile 33. haftalar arasında uygulanır. Gebelik süresi 24 haftanın altında veya 33 haftanın üstünde ise kullanılmamalıdır.

TRACTOCILE 7.5 mg/ml enjeksiyonluk solüsyon’un Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Bu ilaç, damar içine  uygulanmaktadır. Bir hamilelik sırasında üçten fazla tekrar tedavi yapılmamalıdır.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Bulantı, baş ağrısı, baş dönmesi, sıcak basması, taşikardi, hipotansiyon ve benzeri yan etkiler görülebilir.

Etken Maddesi: Atosiban

Ticari-Jenerik ismi: TRACTOCILE 7.5 mg/ml enjeksiyonluk solüsyon

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.