TRACTOCILE 7.5 mg/ml enjeksiyonluk solüsyon

Kullanımı :

Etken maddesi Atosiban olan TRACTOCILE 7.5 mg/ml enjeksiyonluk solüsyon, rahmin (uterus) kasılmasına sebep olan ve “oksitosin” adı verilen, vücuttaki doğal bir hormonun etkisini engelleyek, kuvvetli rahim (uterus) kasılmalarını azaltır. Bebeğin erken doğmasını geciktirmek için hamile kadınlarda, hamileliğin 24. haftasından 33. haftasına kadar uygulanır.

TRACTOCILE 7.5 mg/ml enjeksiyonluk solüsyon Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Bu ilaç, IV olarak olarak arka arkaya 3 aşamada uygulanır:
  a) Başlangıç intravenöz enjeksiyon dozu olan 0.9 ml’de 6.75 mg, bir dakika boyunca damara
  yavaş yavaş enjekte edilmek suretiyle uygulanır.
  b) 3 saat boyunca 24 ml/saat hızla sürekli bir infüzyon uygulanır.
  c) 45 saate veya uterus kasılmaları hafifleyene kadar 8 ml/saat hızla sürekli bir infüzyon uygulanır. Tedavinin toplam süresi 48 saati geçmemelidir. Kasılmalar tekrar başlarsa, bu ilaçla ek tedaviler de yapılabilir. Bir hamilelik sırasında üçten fazla tekrar tedavi yapılmaması tavsiye edilir.
 3. Şayet, hamileliğin 24.
  Reklam
  haftasına henüz gelmemişseniz veya  hamileliğin 33. haftasını geçmişseniz veya  suyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir. gelmişse (kesenin erken yırtılması) ve hamileliğinizde 30 hafta veveyaha fazla süre tamamlanmışsa bu ilacı kullanmamalısınız.
 4. Şayet vajinal kanamanız varsa ve doktorunuz doğmamış bebeğin derhal alınmasını gerekli görüyorsa
  veya doğmamış bebeğiniz ölmüşse veya sizde veya doğmamış bebekte, hamileliğinizi devam ettirmeniz halinde tehlikeli hale gelebilecek herhangi bir rahatsızlık varsa bu ilacı kullanmamalısınız.
 5. Şayet doğmamış bebeğin kalp atım hızı normal değilse veya plasentanız rahminizin duvarından ayrılıyorsa, plasentanız doğum kanalını kapatıyorsa veya rahminizde (uterus) enfeksiyon varlığı şüphesi veya enfeksiyon varsa bu ilacı kullanmamalısınız.
 6. Bu ilaç özellikle gebelik döneminde 24 ile 33. haftalar arasında uygulanır. Gebelik süresi 24 haftanın altında veya 33 haftanın üstünde ise kullanılmamalıdır.

TRACTOCILE 7.5 mg/ml enjeksiyonluk solüsyon’un Kullanım
Reklam
Şekli :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Bu ilaç, damar içine  uygulanmaktadır. Bir hamilelik sırasında üçten fazla tekrar tedavi yapılmamalıdır.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Bulantı, baş ağrısı, baş dönmesi, sıcak basması, taşikardi, hipotansiyon ve benzeri yan etkiler görülebilir.

Etken Maddesi: Atosiban

Ticari-Jenerik ismi: TRACTOCILE 7.5 mg/ml enjeksiyonluk solüsyon

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
FAXIVEN XR 37,5 mg Uzatılmış Salınımlı Sert Kapsül
FAXIVEN XR 37,5 mg Uzatılmış Salınımlı Sert Kapsül

Kullanımı: Etken maddesi Venlafaksin hidroklorür olan FAXIVEN XR 37,5 mg Uzatılmış Salınımlı Sert Kapsül, beyinde dengesiz hale gelerek endişe, kaygı...

Tavegyl Şurup

Kullanımı : Etken maddesi Klemastin olan Tavegyl Şurup, vücuttaki bir doğal histaminin neden olduğu ödem, kızarıklık, sıcaklık,...

Kapat