Teveten Film Tablet

Teveten Film Tablet neye iyi gelir?

Kullanımı:

Etken maddesi  Eprosartan olan Teveten Film Tablet, kan damarlarını daraltarak tansiyonu yükselten  anjiyotensin II  adlı maddenin kan damarlarını daraltmasını  engeller. Böylece tansiyonu düşürüp , kan akışını verimli hale getirir. Yüksek tansiyon;  belirli kalp hastalıkları olan tansiyon hastalarında felç (inme) riskinin azaltılması; tip 2 diyabet (şeker)  hastası olan ve aynı zamanda yüksek tansiyon hastası olan kişilerde görülen şeker hastalığı kökenli böbrek hastalıklarının iyileştirilmesi veya ileride meydana gelebilecek böbrek hasarının yavaşlatılması ile ilgili bir preparattır.

Teveten Film Tablet Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Yüksek tansiyon;  belirli kalp hastalıkları olan tansiyon hastalarında felç (inme) riskinin azaltılması; tip 2 diyabet (şeker)  hastası olan ve aynı zamanda yüksek tansiyon hastası olan kişilerde görülen şeker hastalığı kökenli böbrek hastalıklarının iyileştirilmesi veya ileride meydana gelebilecek böbrek hasarının yavaşlatılması  ile ilgili bir preparattır.
 3. Bu ilacın kullanımı sırasında potasyum takviyeleri veya tuz türevleri kullanmak sakıncalıdır.
 4. Bu ilacın kullanımını hekiminize sormadan bırakmamalısınız ve doz atlaması yapmayınız. Çünkü ilacın alımını aniden durdurmak durumunuzu kötüleştirebilir. Çünkü yüksek tansiyon sıklıkla belirti göstermez.
 5. Bu ilacın kullanımı seyrek de olsa iskelet kas dokusunda bozulmalara yol açabilir. Bu durumda böbrek yetmezliğine neden olabilir. Şayet halsizlik, kaslarda güçsüzlük, kas ağrısı durumu ve bunlarla beraber mide bulantısı, kusma, ateş ve koyu renk idrar görülürse tıbbi yardım için derhal hekiminize başvurmalısınız.
 6. Bu ilacı kullanırken kesinlikle alkol almamalısınız. Çünkü alkol alımı  ilacın yan etkilerini arttıracaktır.
 7. Bu ilacın durumunuzu iyileştirdiğinden emin olmanız için tansiyonunuzu belirli aralıklarla kontrol ettirmelisiniz.
 8. Oturur veya yatar durumda iken ayağa kalkarken hızlı hareket etmekten kaçınmalısınız. Hızlı bir biçimde doğrulmak veya ayağa kalkmak baş dönmesine neden olabilir. Yavaşça ve tutunarak kalkmaya özen gösteriniz.
 9. İshal, kusma ve aşırı terleme vücutta su kaybına neden olacağından her gün bol miktarda sıvı tüketmelisiniz.
 10. Böbrek hastalığı, karaciğer hastalığı, konjestif kalp yetmezliği, vücutta su kaybı, kanda potasyum seviyesinin düşük olması  ve benzeri rahatsızlıklardan herhangi birine sahipseniz bu ilacı kullanmadan önce hekiminize durumunuzu anlatınız. İlacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için bilgilendirmelisiniz.
 11. Hamilelerde veya hamile kalmayı planlıyorsanız bu ilacı kullanmak sakıncalıdır. Çünkü bebekte doğum kusurlarına yol açabilir. Emzirme döneminde ise hekiminize sormadan bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.

 

Teveten Film Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Her tableti bir bardak dolusu su ile beraber aç karnına veya yemek sırasında yutunuz. İlacınızı hergün aynı saatte almaya özen gösteriniz.

 

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Göğüs ağrısı, kalp atışlarında düzensizlik ve çarpıntı, göğüs ağrısı, nefes darlığı, bilinç bulanıklığı, depresyon, anormal rüyalar görme,vücutta şişme, soluk cilt, yorgunluk hissi, bayılacakmış hissi, kolay kanama ve kolay çürük oluşumu ve benzeri vakıalardan herhangi birine sahipseniz ilacın alımını hemen durdurup tıbbi yardım için  acil olarak hekiminize başvurmalısınız.

 

Etken Maddesi:  Eprosartan

Ticari-Jenerik ismi: Teveten Film Tablet

Okuduğunuz ilaç: Teveten Film Tablet
Web adresi : https://ilac.neyeiyigelir.com/teveten-film-tablet.htm

Karekod :
Scan the QR Code


Çeşitli alternatif ilaçları aramak için:
Teveten Film Tablet Google
Teveten Film Tablet Yandex
Bugün: 23-Sep-2018 10:26:22
Ulusalarası saat: 23-09-18 07:26:22
Yazı tarihi ve Günü : 18 Şubat 2018Pazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
FERRO SANOL Draje

Kullanımı : Etken maddesi Ferro Glikokol Sülfat olan FERRO SANOL Draje, demir yetmezliğinde ve demir yetmezliğine bağlı anemilerde (kansızlık) kullanılan bir...

FUCIDOX Pomad
FUCIDOX Pomad

Kullanımı : Etken maddesi  Fusidik asit olan FUCIDOX Pomad, ciltteki bakterileri öldüren veya gelişmelerini önleyen, bakterilerin neden olduğu  cilt enfeksiyonlarını tedavisinde...

Kapat