FIXMENT 15 mg Ağızda Dağılan Tablet

FIXMENT 15 mg Ağızda Dağılan Tablet neye iyi gelir?

Kullanımı :

Etken maddesi Aripiprazol olan FIXMENT 15 mg Ağızda Dağılan Tablet, beyindeki bazı kimyasalların etkilerini değiştirerek ruhsal bozuklukların düzeltilmesini sağlayan (antipsikotik) bir preparattır. Yetişkinlerde ve 13-17 yaş arası ergenlerde şizofreni (dış dünyadan kendini soyutlama, kendini yalnız hissetme, halüsinasyonlar görme, gerçeklerden uzaklaşma, garip ve korkutan düşüncelere sahip olma, şüphecilik, tutarsız konuşmalar, zihin karışıklığı ve zihinsel yeteneklerin kaybı ile belirtili duygu ve düşüncelerin görüldüğü ruhsal bozukluk hali) tedavisinde;  majör depresif dönemlerin iyileştirilmesinde antidepresanlarla tedaviye cevap alınamayan hastalarda tedaviye ek olarak ve yetişkinlerde  bipolar bozukluk-manik depresif bozukluk (normalden daha az uyuma, normalden daha konuşkan ve gergin olma, aşırı heyecanlı olma, ara sıra depresyon  dönemleri yaşama, suçluluk duygusu, hafif uyarılara karşı şiddetli cevap verme, iştahsızlık, enerji kaybı, uykusuzluk hissetme ile belirti gösteren duygu durum bozukluklarının görüldüğü psikiyatrik rahatsızlık ) tedavisinde ve tekrarının engellenmesinde kullanılmaktadır.

FIXMENT 15 mg Ağızda Dağılan Tablet Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Beyindeki bazı kimyasalların etkilerini değiştirerek ruhsal bozuklukların düzeltilmesini sağlayan (antipsikotik) bir preparattır.
 3. Şayet sigara alışkanlığınız var ise doz ayarlama gereği duyulabilir. Bundan dolayı hekiminize sigara kullandığınız söylemelisiniz.
 4. Yüksek tansiyon; kalp ritm bozukluğu; geçmişte kalp krizi veya felç öyküsü; ailenizde veya sizde kan pıhtılaşması durumu varsa; yüzde istemsiz  ve tekrarlayan kas hareketleri (tik) varsa;  aile geçmişinde veya kişisel şeker hastalığı; nöbetler ve epilepsi; karaciğer hastalığı  ve böbrek hastalıklarından herhangi birine sahipseniz bu ilacı kullanmadan önce hekimi bilgilendirmelisiniz. İlacınızı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere gereksinim duyabilirsiniz.
 5. Şayet şeker hastası iseniz ilacın kullanımı sırasında kan şekerinizi düzenli aralıklarla kontrol ettirmelisiniz. Çünkü  bu ilaç kan şekerinizin yükselmesine neden olabilir. Susama isteği, idrar yapımında artış, aşırı açlık, halsizlik gibi kan şekerinizin yükseldiğini işaret eden belirtiler var ise hekiminize müracaat etmelisiniz.
 6. Oturur veya yatar durumda iken ayağa kalkarken hızlı hareket etmekten kaçınmalısınız. Hızlı bir biçimde doğrulmak veya ayağa kalkmak baş dönmesine neden olabilir. Yavaşça ve tutunarak kalkmaya özen gösteriniz. .
 7. Aşırı hareketle beraber vücut ısısının yükselmesinden ve aşırı su kaybına uğramaktan kaçınmalısınız. İlacı kullanırken bol bol sıvı tüketiniz.
 8. Hekiminize sormadan ilaç kullanımını durdurmayınız ve doz miktarını değiştirmeyiniz.
 9.  13 yaş altındaki çocuklarda kullanılmamalıdır.
 10. İlacın kullanımı, uykuya neden olabilir. Araç ve makine kullanımı ve benzeri dikkat gerektiren etkinliklerden kaçınılmalıdır.
 11. Bu ilaç laktoz içermektedir. Şayet doktorunuz tarafından bazı şekerlere karşı tolerans bozukluğunuz olduğu söylenmişse, ilacı kullanmadan önce hekiminize bildirmelisiniz.
 12. Tedavi süresi esnasında, bu ilacı  HIV enfeksiyonu ilaçları, antidepresan ilaçlar, mantar ilaçları, sara ilaçları  ve kalp atışlarını düzenleyen ilaçlarla beraber almamalısınız. İlacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için  reçeteli veya reçetesiz kullandığınız diğer ilaçları hekiminize bildirmelisiniz. Doz ayarlamasına ihtiyacınız olabilir.
 13. İlacı kullanırken kesinlikle alkol almamalısınız. Alkol ilacın yan etkisi olan baş dönmesi ve uyuşukluk halini daha da arttırabilir.
 14. Hamilelerde veya hamile kalmayı planlıyorsanız bu ilacı kullanmak sakıncalıdır. Şayet ilacın kullanımı sırasında hamile kalırsanız derhal hekiminize durumu bildirmeli ve ilacın kullanımını durdurmalısınız. Emzirme döneminde, Anne sütüne geçer ve emzirilen bebeğe zarar verebilir.

FIXMENT 15 mg Ağızda Dağılan Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacı dilinizin üzerine yerleştiriniz ve çözünmesi için bekleyiniz. İlaç tamamen çözününce yavaş yavaş yutunuz. Erimiş tableti yutmak için su içebilirsiniz.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Uyku hali, sersemlik, baş ağrısı, bulantı, kusma, karın ağrısı, kabızlık, ishal, hazımsızlık, el ve ayak bileklerinde şişme,  görmede bulanıklık, konuşma bozukluğu, huzursuzluk, endişe, yorgunluk, sinirlilik hali, dikkat dağınıklığı, oturur durumda kalamama ve hareket etme isteği, terleme ve titreme  en yaygın görülen yan etkilerdendir.

Etken Maddesi: Aripiprazol

Ticari-Jenerik ismi: FIXMENT 15 mg Ağızda Dağılan Tablet

FIXMENT 15 mg Ağızda Dağılan Tablet Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

FIXMENT-15-mg-Ağızda-Dağılan-Tablet-İlaç-Prospektüsü

Okuduğunuz ilaç: FIXMENT 15 mg Ağızda Dağılan Tablet
Web adresi : https://ilac.neyeiyigelir.com/fixment-15-mg-agizda-dagilan-tablet.htm

Karekod :
Scan the QR Code


Çeşitli alternatif ilaçları aramak için:
FIXMENT 15 mg Ağızda Dağılan Tablet Google
FIXMENT 15 mg Ağızda Dağılan Tablet Yandex
Bugün: 19-Oct-2018 01:45:27
Ulusalarası saat: 18-10-18 22:45:27
Yazı tarihi ve Günü : 18 Şubat 2018Pazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
AIRFIX 4 mg Çiğneme Tableti

Kullanımı : Etken maddesi  Montelukast sodyum olan AIRFIX 4 mg Çiğneme Tableti, polen ve benzeri alerjen maddelerin vücuda girmesiyle salgılanan kimyasalları engelleyen bir preparattır....

KONTIFEN 10 mg Film Tablet
KONTIFEN 10 mg Film Tablet

Kullanımı : Etken maddesi Solifenasin süksinat olan KONTIFEN 10 mg Film Tablet, idrar torbasının aşırı çalışmasından (aşırı aktif mesane sendromu) kaynaklanan...

Kapat