Teveten Plus Film Tablet

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır?:

Etken maddesi Eprosartan, Hidroklorotiyazid olan Teveten Plus Film Tablet, kan damarlarını daraltarak tansiyonu yükselten  anjiyotensin II  adlı maddenin, kan damarlarını daraltmasını  engelleyen yüksek tansiyon ilacı olup, Ek olarak vücuttaki fazla tuz, vücutta su tutulumuna neden olduğundan  tuzun  vücut tarafından emilimini engelleyen güçlü  bir idrar söktürücüdür. Yüksek tansiyon (hipertansiyon) ve yüksek tansiyonu olan hastalarda  felç (inme) riskinin azaltılması  ile ilgili bir preparattır.

Teveten Plus Film Tablet Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Yüksek tansiyon (hipertansiyon) ve yüksek tansiyonu olan hastalarda  felç (inme) riskinin azaltılması  ile ilgili bir preparattır.
 3. Şayet karaciğer hastalığı, böbrek hastalığı, konjestif kalp yetmezliği, kanda potasyum seviyesinin düşük veya yüksek olması, diyabet hastalığı, lupus, sulfa ilaçlarına alerji, gut hastalığı, astım ve alerji vakıalarından herhangi biri veya birkaçı varsa bu ilacı kullanmadan önce hekiminize bildirmelisiniz. İlacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere testlere gereksinim duyabilirsiniz.
 4. Bu ilacın kullanımını hekiminize sormadan bırakmamalısınız ve doz atlaması yapmayınız. Çünkü ilacın alımını aniden durdurmak durumunuzu kötüleştirebilir. Çünkü yüksek  tansiyon  sıklıkla belirti göstermez.
 5. Bu ilacın kullanımı sırasında potasyum takviyeleri veya tuz türevleri kullanmak sakıncalıdır.
 6. İdrar yapamama sorun varsa bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.
 7. Bu ilacı kullanırken kesinlikle alkol almamalısınız. Çünkü alkol alımı kan basıncını daha da düşürebilir ve  ilacın yan etkilerini artırabilir.
 8. Bu ilacın durumunuzu iyileştirdiğinden emin olmanız için tansiyonunuzu belirli aralıklarla kontrol ettirmelisiniz. Ek olarak böbrek fonksiyonlarınızı da kontrol ettirmelisiniz.
 9. Bu ilaç düşünce ve reaksiyonlarınızı bozabilecek özelliklere sahiptir. Şayet makine ve araç kullanacaksanız çok dikkatli olmalısınız.
 10. Hamilelerde veya hamile kalmayı planlıyorsanız bu ilacı kullanmak sakıncalıdır. Çünkü bebekte doğum kusurlarına yol açabilir. Etkili bir doğum kontrol yöntemi kullanmalısınız. Emzirme döneminde ise hekiminize sormadan bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.

Teveten Plus Film Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Her tableti bir bardak dolusu su ile beraber almanız gerekir.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Kalp atışlarında düzensizlik ve çarpıntı, vücutta şişme, sarılık, soluk cilt, baş dönmesi hissi, sarılık, ağız kuruluğu, susuzluk, uyuklama, uyuşukluk, huzursuzluk hissi, idrar yapmada artış, bayılma veya nöbet (istem dışı kasılmalar) vakıalarından herhangi birisi veya birkaçı görüldüğünde ilacın kullanımını durdurup tıbbi yardım için hekiminize müracaat etmelisiniz.

Etken Maddesi:  Eprosartan, Hidroklorotiyazid

Ticari-Jenerik ismi: Teveten Plus Film Tablet

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.