FURACIN MERHEM (krem)

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi  Nitrofurazon olan FURACIN MERHEM, cilt üzerindeki bakterilerin gelişmesini önleyen antiseptik bir  preparattır. FURACIN, ameliyat yaralarının enfeksiyondan korunması, mikropların oluşturduğu iltihaplı veya iltihapsız deri bozukluğu gibi cilt enfeksiyonları, hasar veya zedelenme sonucu meydana gelen  yırtıklar, kesik, yara, yanık ve deri ülseri enfeksiyonları ile dış kulak enfeksiyonlarını tedavi etmek için uygulanır.

FURACIN MERHEM Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. FURACIN,ameliyat yaralarının enfeksiyondan korunması, mikropların oluşturduğu iltihaplı veya iltihapsız deri bozukluğu gibi cilt enfeksiyonları, hasar veya zedelenme sonucu meydana gelen  yırtıklar, kesik, yara, yanık ve deri ülseri enfeksiyonları ile dış kulak enfeksiyonlarını tedavi etmek için uygulanır.
 3. FURACIN‘ i kullanımınız sırasında  döküntü, bölgesel ağrı veya şişme ve benzeri bir  alerjik reaksiyon gelişirse, ilacı kullanmayı kesiniz ve hekiminize müracaat etmelisiniz.
 4. Böbrek yetmezliğiniz varsa FURACIN‘i dikkatli kullanınız. Derisi kalkmış vücut bölgelerinden emilerek böbrek bozukluğunuzu arttırabilir.
 5. Tedaviye başladıktan sonra birkaç gün içerisinde yara veya yanıklarda iyileşme belirtileri görülmezse veya daha kötüleşirse FURACIN‘in kullanımını bırakıp, doktor ile görüşünüz.
 6. FURACIN‘i kulak enfeksiyonu için kullanıyorsanız, kulak yolunda tahriş ya da ödem oluşursa;  ilacın kullanımını bırakıp hekiminize müracaat etmelisiniz.
 7. Reklam
 8. Gözlerinize temas ettirmeyiniz.
 9. Gebelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

FURACIN MERHEM’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. FURACIN, bir gazlı bez yada spatül ile etkilenmiş bölgeye sürülür. Merhemin sürüldüğü bölge bir örtü ile örtülebilir.
 3. FURACIN, her gün veya bir kaç günde bir enfeksiyonlu bölgede iyileşme sağlanana dek uygulanır.
 4. Tedavi süresi 7 ila 10 gündür.
 5. Geniş yanık cilt alanlarına, steril gazlı bez üzerine yayıldıktan sonra uygulanmalıdır.
 6. Ameliyat yaralarında pansumanın yapışmaması için FURACIN‘ i  uygulandıktan sonra üzerine vazelinli gazlı bez konulur. Pansuman böylece 5-7 gün açılmadan bırakılabilir.  Pansuman açılırken, pansumanın çıkarılmasını kolaylaştırmak için gazlı bez, serum fizyolojikle ıslatılmalıdır.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Reklam
 3. Uygulanan bölgede döküntü,  kaşıntı ve lokal ödem seyrek görülen yan etkilerdir.
 4. İlacın kullanımına bağlı olarak yaygın görülen herhangi bir yan etki  bildirilmemiştir.

 

Etken Maddesi: Mupirosin
Ticari-Jenerik ismi:  FURACIN MERHEM

FURACIN MERHEM (krem) Resmi prospektüsü için üretici ilaç firması sitesini incelemenizi tavsiye ederiz.

FURACIN MERHEM (Pomad) Resmi prospektüsü için üretici ilaç firması sitesini incelemenizi tavsiye ederiz.

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
SEPTONAT Gargara

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? : Etken maddesi Benzidamin hidroklorür, Klorheksidin glukonat olan  SEPTONAT Gargara, vücutta iltihaba ve ağrıya neden olan biyolojik faktörleri gideren,...

BENEDAY Enterik Kaplı Tablet
BENEDAY Enterik Kaplı Tablet

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? : Etken maddesi Vitamin B1, Vitamin B6, Vitamin B12, Alfa lipoik asit olan BENEDAY  Enterik Kaplı Tablet,  B1,...

Kapat