SALMECAP 25 mcg İnhalasyon İçin Toz İçeren Kapsül

SALMECAP 25 mcg İnhalasyon İçin Toz İçeren Kapsül neye iyi gelir?

Kullanımı :

Etken maddesi Salmeterol olan SALMECAP  25 mcg  İnhalasyon İçin Toz İçeren Kapsül, akciğerlerdeki hava yollarının duvarlarında bulunan kasları gevşeterek genişlemelerine sebep olur. Böylece hava giriş çıkışını rahatlatır, solunumu daha iyi hale getirir. Etkisi en az 12 saat devam eder. Astım hastalarında düzenli tedavi ile astım hastalığının basamaklı tedavisinde 3. basamaktan itibaren astım ataklarının önlenmesi, kontrol altına alınması ve nefes alma sorunlarının hafifletilmesinde; orta ve ağır Kronik obstrüktif akciğer hastalığı (KOAH) olan hastalarda KOAH belirtilerinin ve atak sıklığının azaltılmasında uygulanır. Düzenli olarak her gün kullanılması gerekir.

SALMECAP  25 mcg  İnhalasyon İçin Toz İçeren Kapsül Kullananlar için Uyarılar:

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Akciğerlerdeki hava yollarının duvarlarında bulunan kasları gevşeterek genişlemelerine sebep olur. Böylece hava giriş çıkışını rahatlatır, solunumu daha iyi hale getirir.
 3. Başlamış olan astım krizi anında kullanmak sakıncalıdır. Başlamış olan astım krizi iyileştirilmesi için daha hızlı etkisi olan inhalasyon ilaçları kullanılmalıdır.
 4. Tam fayda sağlamak için, düzenli kullanmanız gerekir. Kendinizi iyi hissetseniz bile ilacın kullanımını bırakmamalısınız. Doktorunuzun talimatlarına uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 5. Şayet şeker hastalığınız veya yüksek tansiyonunuz varsa veya yüksek tiroid,  düzensiz kalp ritmi veya kalp ile ilgili bir problem yaşıyorsanız veya kan potasyum seviyesiniz düşükse; kullanmadan önce hekimi sorun hakkında bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 6. 4 yaşından küçük çocuklarda kullanılmamalıdır.
 7. Gebelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

SALMECAP  25 mcg  İnhalasyon İçin Toz İçeren Kapsül’ün Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Sadece inhalasyon yoluyla (ağızdan soluyarak) uygulanır. İnhalasyon cihazı yoluyla nefes alındığında ilaç akciğerlerinize ulaşır. Bu nedenle, cihazın ağız parçası aracılığıyla derin ve güçlü nefes almak zorundasınız.
 3. Ağızda pamukçuk oluşumunu ve  beyaz, sarı veya krem renkte benekler oluşma riskini azaltmak için ilacı  kullandıktan sonra ağzınızı su ile çalkalayınız.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Baş ağrısı, çarpıntı, titreme, kas krampları yaygın görülen yan etkilerdir.

 

Etken Maddesi: Salmeterol
Ticari-Jenerik ismi: SALMECAP  25 mcg  İnhalasyon İçin Toz İçeren Kapsül

SALMECAP  25 mcg  İnhalasyon İçin Toz İçeren Kapsül Resmi prospektüsü için üretici ilaç firması sitesini incelemenizi tavsiye ederiz.

SALMECAP 25 mcg İnhalasyon İçin Toz İçeren Kapsül Resmi prospektüsü için üretici ilaç firması sitesini incelemenizi tavsiye ederiz.

Okuduğunuz ilaç: SALMECAP 25 mcg İnhalasyon İçin Toz İçeren Kapsül
Web adresi : https://ilac.neyeiyigelir.com/salmecap-25-mcg-inhalasyon-icin-toz-iceren-kapsul.htm

Karekod :
Scan the QR Code


Çeşitli alternatif ilaçları aramak için:
SALMECAP 25 mcg İnhalasyon İçin Toz İçeren Kapsül Google
SALMECAP 25 mcg İnhalasyon İçin Toz İçeren Kapsül Yandex
Bugün: 21-Aug-2018 07:02:53
Ulusalarası saat: 21-08-18 04:02:53
Yazı tarihi ve Günü : 10 Haziran 2018Pazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
REMOXIL Süspansiyon

Kullanımı: Etken maddesi Amoksisilin trihidrat olan REMOXIL Süspansiyon, vücuttaki bakterilerle mücadele ederek, bademcik iltihabı, sinüzit, farenjit ve benzeri üst solunum yolu...

SPADIS 40 mg Film Tablet
SPADIS 40 mg Film Tablet

Kullanımı: Etken maddesi Otilonyum bromür  olan SPADIS 40 mg Film Tablet, sindirim sistemindeki düz kasları etkileyerek çalışan spazm...

Kapat