SALOMEX 100/50 mcg İnhalasyon İçin Toz İçeren Kapsül

SALOMEX 100/50 mcg İnhalasyon İçin Toz İçeren Kapsül neye iyi gelir?

Kullanımı :

Etken maddesi Flutikazon propiyonat (100 mcg), Salmeterol (50 mcg) olan SALOMEX 100/50 mcg  İnhalasyon İçin Toz İçeren Kapsül, solunum yollarındaki iltihabı önleyici/giderici ve uzun etkili bronş genişletici bir preparattır. Akciğerlerdeki hava yollarının duvarlarında bulunan kasları gevşeterek genişlemelerine sebep olur. Böylece hava giriş çıkışını rahatlatır, solunumu daha iyi hale getirir.  Etkisi en az 12 saat devam eder.  İltihap giderici  etkisi ile, akciğerlerdeki hava yollarının duvarlarında meydana gelen şişme ve hassasiyeti azaltarak, nefes alıp vermeyi kolaylaştırır. Nefes darlığı ve hışıltılı solunum ve benzeri astım belirtilerini  kontrol altına alır. Yetişkinlerde ve 4 yaş üzeri çocuklarda, düzenli tedavi ile astım hastalığının basamaklı tedavisinde 3. basamaktan itibaren astım ataklarının önlenmesi, kontrol altına alınması ve nefes alma sorunlarının hafifletilmesinde; orta ve ağır Kronik obstrüktif akciğer hastalığı (KOAH) olan hastalarda KOAH belirtilerinin ve atak sıklığının azaltılmasında uygulanır. Düzenli olarak her gün kullanılması gerekir.

SALOMEX 100/50 mcg  İnhalasyon İçin Toz İçeren Kapsül Kullananlar için Uyarılar:

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Solunum yollarındaki iltihabı önleyici/giderici ve bronş genişletici bir preparattır.
 3. Başlamış olan astım krizi anında kullanmak sakıncalıdır. Başlamış olan astım krizi iyileştirilmesi için daha hızlı etkisi olan inhalasyon ilaçları kullanılmalıdır.
 4. Kullanımı çocuklarda gelişimi etkileyebilir Çocuğunuzun normalden daha yavaş geliştiğini gözlemliyorsanız durumu hekiminize bildiriniz.
 5. Tüberküloz iyileştirilmesi görüyorsanız veya daha önce tüberküloz geçirdiyseniz;  kullanmaya başlamadan önce hekiminize bildirmelisiniz.
 6. Tam fayda sağlamak için, düzenli kullanmanız gerekir. Kendinizi iyi hissetseniz bile ilacın kullanımını bırakmamalısınız. Doktorunuzun talimatlarına uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 7. 4 yaşından küçük çocuklarda kullanılmamalıdır.
 8. Gebelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

SALOMEX 100/50 mcg  İnhalasyon İçin Toz İçeren Kapsül’ün Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Sadece inhalasyon yolu ile uygulanır. İnhalasyon cihazı yoluyla nefes alındığında ilaç akciğerlerinize ulaşır. Bu nedenle, cihazın ağız parçası aracılığıyla derin ve güçlü nefes almak zorundasınız.
 3. Ağızda pamukçuk oluşumunu ve  beyaz, sarı veya krem renkte benekler oluşma riskini azaltmak için ilacı  kullandıktan sonra ağzınızı su ile çalkalayınız.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Baş ağrısı, üst solunum yolu enfeksiyon belirtileri, farenjit yaygın görülen yan etkilerdir.

 

Etken Maddesi: Flutikazon propiyonat, Salmeterol
Ticari-Jenerik ismi: SALOMEX  100/50 mcg  İnhalasyon İçin Toz İçeren Kapsül

SALOMEX 100/50 mcg  İnhalasyon İçin Toz İçeren Kapsül Resmi prospektüsü için üretici ilaç firması sitesini incelemenizi tavsiye ederiz.

salomex-50-100-mcg-inhalasyon-icin-toz-iceren-kapsul-kullanma-talimati

Okuduğunuz ilaç: SALOMEX 100/50 mcg İnhalasyon İçin Toz İçeren Kapsül
Web adresi : https://ilac.neyeiyigelir.com/salomex-10050-mcg-inhalasyon-icin-toz-iceren-kapsul.htm

Karekod :
Scan the QR Code


Çeşitli alternatif ilaçları aramak için:
SALOMEX 100/50 mcg İnhalasyon İçin Toz İçeren Kapsül Google
SALOMEX 100/50 mcg İnhalasyon İçin Toz İçeren Kapsül Yandex
Bugün: 19-Feb-2019 00:00:56
Ulusalarası saat: 18-02-19 21:00:56
Yazı tarihi ve Günü : 11 Kasım 2018Pazar

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
QUET 25 mg Film Tablet
QUET 25 mg Film Tablet

Kullanımı : Etken maddesi  Ketiapin fumarat olan QUET 25 mg Film Tablet, beyindeki bazı kimyasalların etkilerini değiştirerek ruhsal bozuklukların düzeltilmesini...

MUPIGEN Pomad
MUPIGEN Pomad

Kullanımı : Etken maddesi  Mupirosin olan MUPIGEN Pomad, cilt üzerindeki bakterilerin gelişmesini önleyen antibiyotik  bir  preparattır. Hasar veya zedelenme sonucu meydana gelen küçük...

Kapat