REDEMUS 4 mg/2 ml IM Ampul

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Tiyokolşikosid olan REDEMUS 4 mg/2 ml IM Ampul, omurilik kaynaklı  kas gerginliğini azaltmaya yararlı ve ortadan kaldıran kas gevşetici bir preparattır.  Yetişkinlerde ve 16 yaş ve üzeri ergenlerde ani ortaya çıkan (akut),  ağrı ile beraber görülen omurilik kaynaklı kas spazmlarının (kasılma) ek tedavisinde uygulanır.

REDEMUS 4 mg/2 ml IM Ampul Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Ani ortaya çıkan (akut),  ağrı ile beraber görülen omurilik kaynaklı kas spazmlarının (kasılma) ek tedavisinde uygulanır.
 3. Diğer kas gevşeticiler ile beraber  kullanmak sakıncalıdır.  Sürekli kullandığınız kas gevşetici ilacınız var ise bunu hekiminize bildiriniz.
 4. Şayet sara hastası iseniz veya böbrek hastalığınız varsa bu ilacı kullanmadan önce hekiminize bildiriniz. İlacın kullanımı size uygun olmayabilir.
 5. İlacı kullanımınız sırasında ishal meydana gelirse, hemen hekiminize durumu bildiriniz. İlaç dozunuzun azaltılması gereklidir.
 6. İlacın 16 yaşın altındaki çocuklarda kullanılması sakıncalıdır.
 7. İlacı alırken  alkol kullanmaktan  kaçınmalısınız. Alkol ilacın yan etkilerini arttırmaktadır.
 8. Kullanımı uyuklama ve sersemliğe neden olabileceğinden, araç veya makine kullanmak ve benzeri zinde ve uyanık olmayı gerektiren etkinliklerde dikkat etmelisiniz.
 9. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır. Kullanımı anne karnındaki bebeğe ve emzirilen bebeğe zarar verebilir.

REDEMUS 4 mg/2 ml IM Ampul’ün Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Kas içine enjeksiyon yolu ile uygulanır.
 3. Tedavi süresi 3-5 gündür.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Uyuklama, sersemlik hali, tansiyon düşmesi ve  geçici bilinç bulanıklığı seyrek görülen yan etkilerdir.

Etken Maddesi: Tiyokolşikosid

Ticari-Jenerik ismi: REDEMUS 4 mg/2 ml IM Ampul

REDEMUS 4 mg/2 ml IM Ampul Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

REDEMUS 4 mg 2 ml IM Ampul Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.