DOLPHİN Film Tablet

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi  Diflunisal olan DOLPHİN Film Tablet, vücutta iltihaba ve ağrıya neden olan hormonları azaltmaya yararlı ateş düşürücü ve ağrı kesici bir preparattır. Ek olarak iltihap önleyici etkisi de mevcuttur. Baş ağrısı, diş ağrısı, kas iskelet ağrıları, adet sancısı, ameliyat sonrası ağrıları ve benzeri hafif ve orta şiddetteki ağrılar ve iltihaplı eklem romatizması ağrılarında ve iltihabında  uygulanır.

 

DOLPHİN Film Tablet Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Vücutta iltihaba ve ağrıya neden olan hormonları azaltmaya yararlı ateş düşürücü ve ağrı kesici bir preparattır. Ek olarak iltihap önleyici etkisi de mevcuttur.
 3. İlacın kullanımı  mide ve bağırsaklarda kanama ve delinme ve benzeri riskler meydana çıkarabilir.Siyah, kanlı veya katranımsı dışkı ve kanlı öksürük veya kahve telvesi görünümünde  kusma gibi kanama belirtilerinden herhangi biri görüldüğünde acil olarak hekiminize müracaat etmelisiniz.
 4. İlacın kullanımı sırasında göğüs ağrısı, halsizlik, nefes almada zorluk, konuşmada bozukluk, görme ve denge bozuklukları ve benzeri kalp ve dolaşın sorunlarının herhangi biri ile karşılaşırsanız tıbbi yardım için acil olarak hekiminize başvurmalısınız.
 5. İlacın kullanımı kalp krizi ve felç de dahil olmak üzere yaşamı tehdit eden kalp  ve dolaşım sorunlarını arttırmaktadır. ilacın kullanım süresi uzadıkça bu riskler daha da artacaktır.
 6. Bypass ameliyatı öncesi ve sonrası bu ilacı kesinlikle kullanmak sakıncalıdır.
 7. Yakın zamanda herhangi bir cerrahi operasyon geçirme sorun var ise ilacı kullanmadan önce hekiminize bilgi veriniz.
 8. Düşük tansiyon hastalığınız veya yetersiz kalp fonksiyonu veya  böbrek fonksiyon bozukluğunuz var ise veya 65 yaşın üzerinde iseniz ilacı kullanmadan önce hekiminize durumunuzu anlatınız. İlacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir.
 9. Şayet geçmişte yaşanmış veya şu an var olan  mide – bağırsak ülseri, mide ve bağırsaklarda kanama ve ciddi kalp yetmezliği vakıalarından herhangi birine sahipseniz  bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.
 10. İlacı kullanırken kesinlikle alkol almamalısınız. Çünkü alkol mide kanaması riskini artıracaktır.
 11. Yaşlı yetişkinlerin mide ve bağırsaklarla ilgili yan etkilere maruz kalma riski daha fazladır.
 12. İlacı 12 yaşından küçük çocuklarda kullanmak sakıncalıdır.
 13. Hamilelerde ve emzirme dönemlerinde bu ilacı hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

DOLPHİN Film Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacınızın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber almanız gerekir.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Baş dönmesi, uyuşukluk, ciltte kızarıklık ve kaşıntı, mide bulantısı, kusma ve hazımsızlık ve benzeri yan etkilerden herhangi birine sahipseniz , tıbbi yardım için hekiminize müracaat etmelisiniz.

 

Etken Maddesi:  Diflunisal

Ticari-Jenerik ismi: DOLPHİN Film Tablet

DOLPHİN Film Tablet Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

DOLPHİN-Film-Tablet-İlaç-Prospektüsü

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.