Ravivo Film Tablet

Ravivo Film Tablet neye iyi gelir?

Kullanımı:

Etken maddesi   Levofloksasin olan Ravivo Film Tablet, vücuttaki bakterilerle mücadele eden antibiyotik bir preparattır. Solunum yolu (bronşit, toplum kökenli zatürre, hastane kaynaklı zatürre gibi) enfeksiyonları, bakterilerin neden olduğu yüz kemiklerinin içindeki hava boşluklarının akut iltihabı (sinüzit), havaya karışmış şarbon mikrobuna maruz kalma durumu, prostat iltihabı,  idrar yolu enfeksiyonları (böbrek iltihaplanması gibi), deri ve yumuşak doku (yara enfeksiyonu, apse, çıban, kıl kökü iltihabı gibi) enfeksiyonlarını tedavi için uygulanır.

Ravivo Film Tablet Kullananlar için Uyarılar:

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Solunum yolu (bronşit, toplum kökenli zatürre, hastane kaynaklı zatürre gibi) enfeksiyonları, bakterilerin neden olduğu yüz kemiklerinin içindeki hava boşluklarının akut iltihabı (sinüzit), havaya karışmış şarbon mikrobuna maruz kalma durumu, prostat iltihabı,  idrar yolu enfeksiyonları (böbrek iltihaplanması gibi), deri ve yumuşak doku (yara enfeksiyonu, apse, çıban, kıl kökü iltihabı gibi) enfeksiyonlarını tedavi için uygulanır.
 3. İlacı kullanırken eklemlerinizin herhangi birinde ani gelişen ağrı, hassasiyet, hareket problemleri ve şişme olursa ilacın kullanımını durdurup acil olarak doktorunuzdan yardım isteyiniz.
 4. İlacı kullanırken  iyileşme kaydettiğinizi düşünseniz bile hekimin tavsiye ettiği ya da ilaç prospektüsünde yazan zaman ve süre kadar kullanmanız gerekiyor. Çünkü enfeksiyon tamamen temizlenmeden de iyileşme belirtileri görülebilir.
 5. İlacın kullanımı cildinizi güneşe karşı hassas hale getirebilir. Güneş ışınlarından, solaryumdan, güneş lambalarından uzak durunuz.
 6. Şayet  geçmişte antibiyotiğe karşı alerjik reaksiyon, böbrek hastalığı, karaciğer hastalığı, siroz, diyabet (şeker hastalığı), eklemlerinizde problemler, kanda potasyum seviyesinin düşük olması, myastenia gravis (çizgili kas zayıflığı) hastalığı,  kişisel veya aile geçmişinde uzun QT sendromu, epilepsi (sara)  vakıalarından herhangi birine sahipseniz bu ilacı kullanmadan önce mutlaka hekiminize bildirmelisiniz. Bu ilacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir veya ilacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere gereksinim duyabilirsiniz.
 7. İlacın kullanımından 2 saat öncesi ve sonrası herhangi bir antiasit, sukralfat, didanosin veya vitamin veya mineral takviyeleri kullanmak sakıncalıdır. Çünkü bu ilaçlar, ilacınızın etkisini azaltabilir.
 8. Bu ilacın kullanımı ishale neden olabilir.  Şayet sulu ve kanlı ishaliniz var ise acil olarak  hekiminize müracaat etmelisiniz. Çünkü bu durum yeni bir enfeksiyonun belirtisi olabilir. Doktorunuz söylemedikçe ishali durdurmak için başka bir ilaç kullanmak sakıncalıdır.
 9. İlacı kullanırken ekstradan bol bol su içiniz.
 10. Bu ilaç 18 yaş altı kişilere verilmemelidir.
 11. İlacın kullanımı düşünce ve reaksiyonlarınızı bozabilecek yan etkilere sahip olduğundan, zinde ve uyanık olmayı gerektiren bir aktivasyon yapacaksanız dikkat etmelisiniz.
 12. Gebelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan bu ilacı kullanmamalısınız. İlacın bebeği etkileme riskinden dolayı gebeliğin son ayında kullanılmamalıdır. Emzirme döneminde anne sütüne geçer ve emzirilen bebeğe zarar verebilir.

Ravivo Film Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber almanız gerekir. Her gün aynı saatte almaya özen gösteriniz. Tercihen yemeklerle beraber veya aç karnına alınabilir.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Kanlı sulu ishal, kolay kanama ve çürük oluşumu, halsizlik, güçsüzlük, soluk ve sararmış cilt, yüksek ateş, koyu renkli idrar, bilinç bulanıklığı, halüsinasyonlar, depresyon, düşünce ve davranışlarda anormallik, ciltte isilik ve kabartı ve benzeri cilt döküntüleri,  istem dışı kasılmalar,  sara, çarpıntılı veya hızlı kalp atışları, baş dönmesi, bayılma, kol ve ayak bileklerinde şişme ve ağrı ve benzeri yan etkilerde ilaç alımını durdurup derhal hekiminize müracaat etmelisiniz.

 

Etken Maddesi: Levofloksasin

Ticari-Jenerik ismi:  Ravivo Film Tablet

Okuduğunuz ilaç: Ravivo Film Tablet
Web adresi : https://ilac.neyeiyigelir.com/ravivo-film-tablet.htm

Karekod :
Scan the QR Code


Çeşitli alternatif ilaçları aramak için:
Ravivo Film Tablet Google
Ravivo Film Tablet Yandex
Bugün: 22-Sep-2018 03:16:48
Ulusalarası saat: 22-09-18 00:16:48
Yazı tarihi ve Günü : 21 Eylül 2017Perşembe

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
Novalgin Damla

Kullanımı : Etken maddesi Metamizol sodyum olan Novalgin Damla, ağrı kesici, ateş düşürücü ve spazm (kasılma) çözücü bir preparattır. Tümör...

Ketoral Medikal Şampuan

Kullanımı: Etken maddesi  Ketokonazol olan Ketoral Medikal Şampuan, mantara karşı etki gösteren, mantarların cilt üzerinde çoğalmalarını önleyen bir preparattır. Sarımsı –...

Kapat