PERIMEX Plus Oral Sprey

PERIMEX Plus Oral Sprey neye iyi gelir?

Kullanımı :

Etken maddesi Benzidamin hidroklorür, Klorheksidin glukonat olan  PERIMEX Plus Oral Sprey, vücutta iltihaba ve ağrıya neden olan biyolojik faktörleri gideren, ağız içi mikroplarını öldürücü ve gelişmelerini engelleyici  bir ağız solüsyonudur. Diş eti hastalıkları; diş eti iltihabının  tedavisi ve önlenmesi; dil iltihabı; ağız bölgesindeki operasyonlardan sonra; ağız hijyeninin sağlanması;  diş ile ilgili operasyonlardan sonra diş eti iyileşmesinin hızlanması; diş plakları oluşumunun önlenmesi;  protez kullanımından dolayı meydana gelen ağız içi iltihapları; diş çekimi ve diş tedavilerinde tedaviye yardımcı olmak; ağız içi yüzeylerinin iltihaplanması; kemoterapi, radyoterapi veya diğer nedenlerden dolayı meydana gelen ağız içi yüzeyi iltihapları; aft;  ağız boşluğu ve boğaz bölgesindeki rahatsızlıkların (boğaz ağrısı, bademcik iltihabı, soluk borusu iltihabı, farenjit gibi) tedavisinde uygulanır.

PERIMEX Plus Oral Sprey Kullananlar için Uyarılar:

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Vücutta iltihaba ve ağrıya neden olan biyolojik faktörleri gideren, ağız içi mikroplarını öldürücü ve gelişmelerini engelleyici  bir ağız solüsyonudur.
 3. Diş ve diş eti sağlığınız için diş hekiminize 6 ayda bir muayene amaçlı gitmelisiniz.
 4. Diş ile ilgili operasyonlardan sonra da  uygulanabilir.
 5. İlacı kullanırken iyileşme kaydettiğinizi düşünseniz bile ilacı hekimin önerdiği süre boyunca kullanınız. Çünkü enfeksiyon tamamıyla temizlenmeden de şikayetlerinizde iyileşme belirtileri görülebilir.
 6. İlacı uyguladıktan sonra ağzınızda hoş olmayan bir tat oluşabilir. Bu tadı yok etmek için ağzınızı bir başka sıvı veya su ile çalkalamayınız. Bu durum ilacın etkinliğini azaltır.
 7. İlacı yemekten sonra ve dişlerinizi fırçaladıktan sonra uygulayınız. Seyreltmeden kullanınız.  Ağzınızda bir dakika  kadar çalkalayınız. Daha sonra tükürünüz, yutmamaya dikkat ediniz. İlacı kullandıktan sonra dişlerinizi fırçalamayınız, bir şey yeyip, içmeyiniz.
 8. İlacın gözlerinize ve kulaklarınıza temasından kaçınmalısınız. Teması halinde bol su ile yıkayınız.
 9. İstenen sonucu almak için hekimin önerdiği kullanma süresini dikkate almanız gerekir. Tedaviyi erken bırakmamalısınız. Doktorunuzun talimatlarına uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 10. 7 günden fazla kullanılmamalıdır.
 11. Şayet şiddetli karaciğer hastalığınız veya böbrek hastalığınız varsa bu ilacı kullanmadan önce hekimi bildiriniz.
 12. 6 yaşından küçük çocuklara vermeyiniz.
 13. Hamileyseniz veya hamilelik şüphesi varsa veya bebek emziriyorsanız bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.

PERIMEX Plus Oral Sprey’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Spreyi kullanmadan önce düzenli bir püskürtme elde etmek için birkaç defe havaya püskürtünüz. Daha sonra ağzınızın içindeki ilgili bölgeye yönelterek püskürtünüz. Ağzınızda  kötü bir tat oluşabilir, ağzınızı su ile çalkalamayınız.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Tartar oluşumunda artış, tat almada değişiklik, diş dolgusunda, protezlerde renk değişimi ve benzeri yan etkiler görülebilir.

Etken Maddesi: Benzidamin hidroklorür, Klorheksidin glukonat

Ticari-Jenerik ismi: PERIMEX Plus Oral Sprey

Okuduğunuz ilaç: PERIMEX Plus Oral Sprey
Web adresi : https://ilac.neyeiyigelir.com/perimex-plus-oral-sprey.htm

Karekod :
Scan the QR Code


Çeşitli alternatif ilaçları aramak için:
PERIMEX Plus Oral Sprey Google
PERIMEX Plus Oral Sprey Yandex
Bugün: 22-Sep-2018 03:02:05
Ulusalarası saat: 22-09-18 00:02:05
Yazı tarihi ve Günü : 20 Eylül 2017Çarşamba

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
PSODERM Merhem

Kullanımı: Etken maddesi Klobetazol propiyonat olan PSODERM Merhem, vücutta kızarıklığa, şişliğe ve iltihaba neden olan kimyasalların etkilerini azaltmaya yararlı...

AS-ALDEKS Tablet

Kullanımı : Etken maddesi  Alendronat sodyum olan AS-ALDEKS Tablet, kemiğin  güçlenmesini sağlayan ve kemik erimesini  önleyen bir preparattır. Kalça...

Kapat