PEREBRON Şurup

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Oksolamin fosfat olan PEREBRON Şurup, öksürük giderici bir preparattır. Soğuk algınlığına bağlı öksürük ve üst solunum yollarının iltihabi hastalıklarına bağlı öksürük vakıalarında uygulanır.

PEREBRON Şurup Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Öksürük giderici bir preparattır.
 3. İlacın hafif lokal anestezik özelliği mevcuttur. İlacı yuttuktan sonra ağzınızda his azalması veya his kaybı yaşayabilirsiniz, endişelenmeyin.
 4. İlacı kullandığınız halde, belirtilerinizde bir iyileşme görülmezse, doktor ile görüşünüz.
 5. Mide ve bağırsaklarda istenmeyen yan etkilere neden olabilir. Şayet herhangi bir ilaca alerji durumu varsa veya mide veya bağırsak sorunlarınız varsa bu ilacı kullanmadan önce hekiminize bildirmelisiniz.
 6. 2 yaşın altındaki çocuklarda kullanımı halüsinasyonlara neden olabilir. 2 yaşın altındaki çocuklarda kullanmak sakıncalıdır.
 7. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

PEREBRON Şurup’un Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacınızı her kullanımdan önce hafifçe çalkalayınız. Doz ölçüm kaşığı ile almanız gerekir. Yemek kaşığı kullanmak sakıncalıdır. Midede tahriş riskini azaltmak için yemeklerden sonra tok karnına almanız önerilir.

 Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. İlacın hafif lokal anestezik özelliği mevcuttur. İlacı yuttuktan sonra ağzınızda his azalması veya his kaybı yaşayabilirsiniz, endişelenmeyin.

Etken Maddesi:  Oksolamin fosfat

Ticari-Jenerik ismi: PEREBRON Şurup

PEREBRON Şurup Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

PEREBRON-Şurup-İlaç-Prospektüsü

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.