PURSENNID Draje

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Senna ekstresi kalsiyum tuzu olan PURSENNID Draje, kalın bağırsaktaki su miktarını arttırarak dışkıyı yumuşatan ve kalın bağırsağı uyararak dışkı çıkarmayı kolaylaştıran müshil etkili bir preparattır.  Bağırsak atonisi (kasılan bir organın normal geriliminin kaybolması sonucu gevşemesi) ve değişik nedenlere bağlı kabızlık vakıaları ( örneğin : Yaşlılıkta görülen fonksiyonel kabızlık, ilaçlara bağlı gelişen kabızlık, gebelik döneminde görülen kabızlık, hemoroidlere bağlı kabızlık ve  nörolojik kabızlık gibi) ile radyolojik muayene ve cerrahi müdahaleye hazırlık ve benzeri bağırsakların boşaltılmasını gerektirecek vakıalarda uygulanır.

PURSENNID Draje Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Kalın bağırsaktaki su miktarını arttırarak dışkıyı yumuşatan ve kalın bağırsağı uyararak dışkı çıkarmayı kolaylaştıran müshil etkili bir preparattır.
 3. Şayet dışkı yapma düzeninizde ani bir değişiklik fark ettiyseniz ve bu durum 2 haftadan uzun sürdüyse, bir müshil ilacı kullanmadan önce hekiminize danışmakta fayda vardır.
 4. Düzenli olarak kullanmanıza rağmen, 2 günlük tedaviden sonra bağırsaklarınızda halen bir boşalma olmadıysa, bu durum ciddi bir hastalığın belirtisi olabilir. ilacın kullanımını durdurup, acil olarak hekiminize müracaat etmelisiniz.
 5. Uzun süre kullanımı alışkanlık yapabilir. Müshil bağımlılığı, kronik kabızlık ve normal bağırsak fonksiyonunun kaybına  neden olabilir.
 6. İlacı kullandıktan sonra rektal kanama olması veya dışkı yapamama durumu başka bir hastalığın belirtisi olabilir, acil olarak hekiminize müracaat etmelisiniz. Dolayısıyla 1 haftadan fazla kullanılmamalıdır.
 7. Şayet akut (kısa süre içinde gelişen) apandisit, ishal, bağırsak tıkanması ve nedeni bilinmeyen karın ağrısı vakıalarından herhangi biri var ise; kullanmak sakıncalıdır.
 8. İlacı, antiasit aldıktan sonraki 2 saat içinde almamalısınız.
 9. Etkisini göstermesi 6 ila 12 saati bulabilir.
 10. İlacın, uzun süreli kullanımı özellikle çocuklarda sakıncalıdır.
 11. 6 yaşından küçük çocuklarda kullanılmaz.
 12. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

PURSENNID Draje’nin Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber almanız gerekir.
 3. Erişkinlerde akşam yatarken; 2-4 draje
  Çocuklarda : 6 -12 yaş arası çocuklar akşam 1-2 draje
 4. Radyolojik muayene ve cerrahi müdahaleye hazırlıkta hekimin tavsiyesine uyarak uygulanır.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Karın ağrısı ve ishal seyrek  görülen yan etkilerdir.

 

Etken Maddesi: Senna ekstresi kalsiyum tuzu
Ticari-Jenerik ismi: PURSENNID Draje

PURSENNID Draje Resmi prospektüsü için üretici ilaç firması sitesini incelemenizi tavsiye ederiz.

PURSENNID Draje Resmi prospektüsü için üretici ilaç firması sitesini incelemenizi tavsiye ederiz.

 

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.