CALCI-NET D3 Efervesan Tablet

Kullanımı :

Etken maddesi Kalsiyum Karbonat, Vitamin D3’tür.  CALCI-NET D3 Efervesan Tablet, kemiğin  güçlenmesini sağlayan ve kemik erimesini  önleyen bir preparattır. Kalça ve omurlarda görülen kırıklarda dahil olmak üzere menopoza giren kadınlarda veya osteoporozlu erkeklerde oluşabilecek kemik erimesine bağlı kırıkların önlenmesi amacıyla kemik erimesi  tedavisinde uygulanır. Kalsiyum ve D vitamini yeterliliğinin sağlanmasına destek olur.

CALCI-NET D3 Efervesan Tablet Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Kemiğin  güçlenmesini sağlayan ve kemik erimesini  önleyen bir preparattır.
 3. Şayet yemek borusunda darlık veya yemek borusunun boşalmasını geciktiren herhangi bir yemek borusu probleminiz varsa bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.
 4. İlacı, antiasitlerle beraber kullanmak sakıncalıdır.  Herhangi bir ilaç kullanıyorsanız, bu ilacın diğer ilaçlarla kullanımında en az 2 saatlik bir ara olmalıdır.
 5. Şayet  böbrek fonksiyon bozukluğu veya böbrek taşınız varsa yada  midede ülser,  on
  Reklam
  iki parmak bağırsağı hastalığı, sindirim kanalında emilim bozukluğu, idrarda kalsiyum seviyesinin yüksek olması, kanda fosfat seviyesinin düşük olması ve benzeri rahatsızlıklardan herhangi biri var ise bu ilacı kullanmadan önce hekiminize durumunuzu bildirmelisiniz. İlacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere gereksinim duyulabilir.
 6. 4 yaşın altındaki çocuklarda kullanmak sakıncalıdır.
 7. Hamile iseniz veya hamile olma ihtimaliniz varsa veya hamile kalmayı planlıyorsanız bu ilacı kullanmak sakıncalıdır. Emzirme döneminde, hekimin önerdiği dozlarda kullanabilirsiniz. z.

CALCI-NET D3 Efervesan Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacınızın her dozunu bir bardak suda eritiniz ve bekletmeden içiniz.

İlacın  Olası Yan
Reklam
Etkileri :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Eklem, kemik ve kas ağrısı, çene ağrısı, şişlik, sırtta  ve karın  boşluğunda ağrı ve yanma,  midede ülser, mide yanması , yemek borusu iltihabı , yemek borusu ülseri, oniki bağırsak iltihabı ve göğüs ağrısı ve benzeri şikayetlerden herhangi biri yan etki olarak görülüyorsa derhal ilacı kesip hekiminize müracaat etmelisiniz.

Etken Maddesi: Kalsiyum Karbonat, Vitamin D3

Ticari-Jenerik ismi: CALCI-NET D3 Efervesan Tablet

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
Klorhex Oral Sprey
Klorhex Oral Sprey

Kullanımı : Etken maddesi Klorheksidin glukonat olan Klorhex Oral Sprey, ağız içindeki mikropları öldürücü ve gelişimlerini önleyici bir ağız solüsyonudur....

Depakin Chrono BT Uzun Etkili Film Tablet
Depakin Chrono BT Uzun Etkili Film Tablet

Kullanımı : Etken maddesi Sodyum valproat, Valproik asit  olan  Depakin Chrono BT Uzun Etkili Film Tablet, istem dışı...

Kapat