TEBOKAN SPECIAL 80 mg Film Tablet

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi  Ginkgo biloba yaprak ekstresi olan TEBOKAN SPECIAL Film Tablet, beyine ve uzuvlara kan akışını arttırarak hafızanın ve konsantrasyonun geliştirilmesine yardımcı olur, denge bozukluklarında dengelenmeyi iyileştirir, beyinde yaşa bağlı ortaya çıkan bazı hücresel değişiklikleri azaltır,  bellek performansı ve öğrenme  kapasitesini arttırır. Sinir hücrelerini koruyucu etkisi de mevcuttur. TEBOKAN SPECIAL, alzheimer tipi bunama (demans) veveyamar hastalıklarına bağlı bunama ve karışık formlarındaki bunamalarda; tıkayıcı tipte damar hastalıklarına bağlı bacak ağrısı tedavisinde (periferik arteriyel okluzif hastalıklarda); baş dönmesi ve kulak çınlaması tedavisinde uygulanır.

TEBOKAN SPECIAL 80 mg Film Tablet Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. TEBOKAN SPECIAL, beyine ve uzuvlara kan akışını arttırmak için uygulanır.
 3. Şayet kan pıhtılaşma bozukluğu veya  herhangi bir kanama probleminiz varsa veya kan  pıhtılaşmasını önleyici bir ilaç kullanıyorsanız, beyin kanaması geçirdiyseniz veya sara hastasıysanız TEBOKAN SPECIAL‘i kullanmadan önce hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 4. Ameliyat sonrası kanamayı artırdığına dair bazı vaka örnekleri olduğundan dolayı herhangi bir ameliyat olma sorun var ise ameliyat olmadan belli bir süre önce TEBOKAN SPECIAL‘ in alımını durdurmanız gerekebilir. Cerrahınıza ameliyat öncesi bu ilacı kullandığınızı bildiriniz.
 5. MAO inibitörleri (depresyon tedavisinde kullanılan bir tedavi grubu) ile beraber kullanımından kaçınmalısınız.
 6. Antibiyotik grubu ilaçlar ile beraber kullanıldığında işitme kaybınızda ve dengenizde bozulma olabilir, bu yüzden bu ilaçlarla beraber kullanımında dikkat etmelisiniz.
 7. TEBOKAN SPECIAL, 18 yaşın altındaki çocuklarda kullanılmamalıdır.
 8. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için kesinlikte kullanmak sakıncalıdır.

TEBOKAN SPECIAL 80 mg Film Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber almanız gerekir.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. İlacın kullanımına bağlı olarak yaygın görülen herhangi bir yan etki bildirilmemiştir.

 

Etken Maddesi:  Ginkgo biloba yaprak ekstresi
Ticari-Jenerik ismi: TEBOKAN SPECIAL 80 mg Film Tablet

TEBOKAN SPECIAL 80 mg Film Tablet Kullanma talimatı

TEBOKAN SPECIAL Film Tablet Kullanma talimatı

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.