PANKREOFLAT Tek Kullanımlık Poşet

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi  Pankreatin, Metilpolisiloksan olan PANKREOFLAT  Tek Kullanımlık Poşet, pankreas yetmezliği, safra kesesi, karaciğer, mide ve bağırsak hastalıklarına bağlı gaz şikayetleri, aşırı yemeye bağlı hazımsızlık şikayetleri, ameliyat öncesi veya sonrası gaz şikayetleri ve hava yutmaya (aerofaji) bağlı gaz rahatsızlıklarının tedavisinde; karın bölgesi organlarının radyoloji tetkiklerinden önce, mide-bağırsak kanalındaki gazların tedavisinde uygulanır.

PANKREOFLAT  Tek Kullanımlık Poşet Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Pankreas yetmezliği, safra kesesi, karaciğer, mide ve bağırsak hastalıklarına bağlı gaz şikayetleri, aşırı yemeye bağlı hazımsızlık şikayetleri, ameliyat öncesi veya sonrası gaz şikayetleri ve hava yutmaya (aerofaji) bağlı gaz rahatsızlıklarının tedavisinde; karın bölgesi röntgen çekimlerinden önce, mide-bağırsak kanalındaki gazların tedavisinde uygulanır.
 3. Bu ilaç, özel bir diyeti de  içeren  tedavi biçiminin sadece bir parçasıdır.  Doktorunuz veya beslenme danışmanınız tarafından sizin için oluşturulan diyet programınıza sıkı bir biçimde uymalısınız.
 4. Şayet kronik pankreas iltihabının kötüleşmesi veya ani başlayan pankreas iltihabı veya amilaz içeren ilaç (ananas complex) kullanımı vakıalarından biri veya bir kaçı var ise bu ilacı kullanmadan önce hekiminize söylemelisiniz. İlacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına veya spesifik testlere gereksinim duyabilirsiniz.
 5. İlacı kullanmanıza rağmen sorun iyileşmez veveyaha da kötüye giderse acil olarak doktor ile görüşünüz.
 6. İlacınızı düzenli bir biçimde atlamadan kullanmalısınız. İlacınız tamamen bitmeden hekiminize tekrar  reçete ettirmelisiniz.
 7. Hamilelerde ve emzirme dönemlerinde bu ilacı hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

PANKREOFLAT  Tek Kullanımlık Poşet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Poşetin içerisindeki granülü bir bardak ılık suda eriterek içiniz.  Yemeklerde 1-2 ölçek (2-4 gr) suda karıştırılarak uygulanır.  Bebekler ve küçük çocuklara; ilacın içimini kolaylaştırmak için  ½-1 ölçek (1-2 gr) granül, soğuk veya ılık suda eritilerek meyve suyu ile beraber verilir. Röntgen çekimlerinden önceki iki gün günde 3-4 kere 2 ölçek (4 gr) ve çekim sabahı aç karnına 2 ölçek (4 gr) içilir.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Mide bulantısı, kusma, ishal, kabızlık ve yağlı dışkı ve benzeri hafif yan etkiler görülebilir.

Etken Maddesi: Pankreatin, Metilpolisiloksan

Ticari-Jenerik ismi: PANKREOFLAT  Tek Kullanımlık Poşet

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.