PANKREOFLAT Film Tablet

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi  Pankreatin, Dimetilpolisiloksan olan PANKREOFLAT  Film Tablet, pankreas yetmezliği, safra kesesi, karaciğer, mide ve bağırsak hastalıklarına bağlı gaz şikayetleri, aşırı yemeye bağlı hazımsızlık şikayetleri, ameliyat öncesi veya sonrası gaz şikayetleri ve hava yutmaya (aerofaji) bağlı gaz rahatsızlıklarının tedavisinde; karın bölgesi organlarının radyoloji tetkiklerinden önce, mide-bağırsak kanalındaki gazların tedavisinde uygulanır.

PANKREOFLAT  Film Tablet Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Pankreas yetmezliği, safra kesesi, karaciğer, mide ve bağırsak hastalıklarına bağlı gaz şikayetleri, aşırı yemeye bağlı hazımsızlık şikayetleri, ameliyat öncesi veya sonrası gaz şikayetleri ve hava yutmaya (aerofaji) bağlı gaz rahatsızlıklarının tedavisinde; karın bölgesi röntgen çekimlerinden önce, mide-bağırsak kanalındaki gazların tedavisinde uygulanır.
 3. Bu ilaç, özel bir diyeti de  içeren  tedavi biçiminin sadece bir parçasıdır.  Doktorunuz veya beslenme danışmanınız tarafından sizin için oluşturulan diyet programınıza sıkı bir biçimde uymalısınız.
 4. Reklam
 5. Şayet kronik pankreas iltihabının kötüleşmesi veya ani başlayan pankreas iltihabı veya amilaz içeren ilaç (ananas complex) kullanımı vakıalarından biri veya bir kaçı var ise bu ilacı kullanmadan önce hekiminize söylemelisiniz. İlacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına veya spesifik testlere gereksinim duyabilirsiniz.
 6. İlacı kullanmanıza rağmen sorun iyileşmez veveyaha da kötüye giderse acil olarak doktor ile görüşünüz.
 7. İlacınızı düzenli bir biçimde atlamadan kullanmalısınız. İlacınız tamamen bitmeden hekiminize tekrar  reçete ettirmelisiniz.
 8. Hamilelerde ve emzirme dönemlerinde bu ilacı hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

PANKREOFLAT  Film Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Yemeklerde 1-2 tablet çiğnenmeden yutulur. Röntgen çekimlerinde gaz bulunmaması için çekimden önce 2 gün, günde 3-4 kere 2 tablet ve çekim günü sabah aç olarak 2 tablet alınır
 3. Reklam

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Mide bulantısı, kusma, ishal, kabızlık ve yağlı dışkı ve benzeri hafif yan etkiler görülebilir.

Etken Maddesi: Pankreatin, Dimetilpolisiloksan

Ticari-Jenerik ismi: PANKREOFLAT  Film Tablet

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
Glucar 50 mg Tablet
Glucar 50 mg Tablet

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? : Etken maddesi Akarboz olan Glucar 50 mg Tablet, vücutta karbonhidratların sindirimini geciktirerek kandaki şeker seviyesini kontrol etmeye yardımcı...

PSORAKS Krem
PSORAKS Krem

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır?: Etken maddesi Antralin, Salisilik Asit olan PSORAKS Krem, ciltteki ve saçlı bölgedeki kronik sedef hastalığı (Psoriazis Hastalığı:derinin kronik,...

Kapat