OVIPLA 200 mg film kaplı tablet

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? : Etken maddesi Hidroksiklorokin sülfat olan   OVIPLA 200 mg film kaplı tablet, şu vakıalarda uygulanır: —OVIPLA , otoimmün bir hastalık olan lupusta; sadece cildi etkileyebilen Diskoid lupus eritematozus (güneşe maruziyet sonucu daha da artan yuvarlak cilt lezyonları) iyileştirilmesi ile cildi ve tüm vücudu hatta iç organları da etkileyebilen sistemik lupus eritematozus-SLE tedavisinde endikedir. —OVIPLA , romatoid artrit (eklemlerde ağrı, şişlik, tutukluk ve şekil bozukluğuna sebep olan yangılı, kronik iltihaplı eklem hastalığı) ve sistemik jüvenil idiyopatik artrit (çocukluk çağı romatizması) tedavisinde endikedir. —OVIPLA , sıtmanın tedavisinde ve önlenmesinde endikedir.   OVIPLA 200 mg film kaplı tablet Kullananlar için Uyarılar

OVIPLA 200 mg film kaplı tablet neye iyi gelir?. …

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre, ilaçların yüzde ellisinden çoğu uygun olmayan biçimde reçete edilmekte veya sağlanmakta veyahut satılmaktadır. Hastaların %50’si de ilaçlarını doğru bir biçimde kullanamamaktadır.

Tüm dünyada olduğu ve benzeri ülkemizde de yanlış ve gereksiz ilaç kullanımı halk sağlığını etkileyen ciddi bir sorundur. Akılcı olmayan ilaç kullanımı hastaların tedaviye uyuncunun azalmasına, ilaç etkileşimlerine, bazı ilaçlara karşı direnç gelişmesine, hastalıkların tekrarlamasına veya uzamasına, advers olay görülme sıklığının artmasına, tedavi masraflarının artmasına neden olur.

Bu nedenle insanların kendi başına gereksiz kullanımlarını engellemek ve ilaç ısrafını önlemek adına bu ilaç hakkındaki tüm bilgileri vermekten kaçındığımızı, ilaç içeriklerinin, üreticisinin değişebilmesi veya Sağlık bakanlığınca geri çekme uygulamaları ile eşgüdümü sağlamak için bu ilaca ilişkin güncel bilgiyi ilaç üreticisi firmadan edinmenizi tavsiye ediyoruz.

Bu ilacı kullananlar veya kullanmak isteyenler neye iyi gelebileceği, hangi hastalıklara iyi geldiği hakkındaki yorumları aşağıda paylaşabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.