Fito Krem

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır?:

Etken maddesi Triticum vulgare sulu ekstresi, Etilenglikol monofenil eter olan Fito Krem, doku ve organlardaki yaraları onaran ve ciltteki bakterilere karşı mücadele eden bir preparattır.   Kapanmayan yaralar; her derecedeki yanıklar; soğuk nedeniyle meydana gelen çatlaklar; cildin yenilenmesini gerektiren deri rahatsızlıkları; yatalak hastaların yatakla temasından vücut bölgesinde meydana gelen yaralar ve çatlaklar; cilt dokusundaki yenilenmenin yaşlılık gibi nedenlerden dolayı yavaşlamasından kaynaklanan vakıalar, çeşitli kozmetik ürünlerin oluşturduğu yaralar, karın çatlakları, meme başı çatlakları,  vücutta kızarıklık, alerjik kaşıntılar; sünnet yaraları; X ışınları veya radyoaktif maddelerle meydana gelen cilt yaraları; kronik toplardamar yetmezliği sonucu meydana gelen yaralar ile  egzama ve sedef hastalığı belirtilerinin tedavisinde uygulanır.

Fito Krem Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Doku ve organlardaki yaraları onaran ve ciltteki bakterilere karşı mücadele eden bir preparattır.
 3. Herhangi bir maddeye veya yiyeceğe alerji durumu var ise bu ilacı kullanmadan önce hekiminize bildirmelisiniz.
 4. Bazı rahatsızlıklarda bu ilacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir. Herhangi bir hastalığınız veya hastalığınız var ise ilacı kullanmadan önce hekiminize söylemelisiniz.
 5. Bu ilaç mantar ve  virüsten meydana gelen cilt enfeksiyonlarını  tedavi etmemektedir.
 6. İlacı kullanmaya başladıktan sonra mantar, bakteri veya virüs enfeksiyonu belirtileri görülürse derhal hekiminize bildiriniz. Bu ilacın kullanımını durdurup, doktor gözetiminde uygun ilaç iyileştirilmesine başlanmalıdır.
 7. İlacı ağzınıza, gözünüze temas ettirmeyiniz. Teması halinde bol su ile yıkayınız.
 8. Tedavi edilecek bölgeyi mikropsuz steril su ile yıkayınız. İlacı bir spatül yardımı ile tedavi edilecek bölgenin tamamını kaplayacak biçimde sürünüz. Hafifçe masaj yaparak uygulayınız.
 9. Kremi uyguladığınız cilt bölgesini  gazlı bez ile kapatınız. Kapattığınız gazlı bezin üzerine ilacı sıvayınız. Böylece uygulamanın yumuşaklığı korunmuş olacaktır.
 10. İlacı meme başı çatlakları için kullanıyorsanız, bebeği emzirmeden önce meme başını su ile temizleyiniz.
 11. Tedavi sırasında, ciltte tahrişe neden olabilecek, sert sabunlar, sert şampuanlar, saç boyası, tüy dökücüler ve alkollü cilt ürünleri kullanmaktan kaçınmalısınız.
 12. Gebelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

Fito Krem’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Tedavi edilecek bölgeyi mikropsuz steril su ile yıkayınız. İlacı bir spatül yardımı ile tedavi edilecek bölgenin tamamını kaplayacak biçimde sürünüz. Hafifçe masaj yaparak uygulayınız. Kremi uyguladığınız cilt bölgesini  gazlı bez ile kapatınız. Kapattığınız gazlı bezin üzerine ilacı sıvayınız. Böylece uygulamanın yumuşaklığı korunmuş olacaktır.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. İlacın kullanımına bağlı olarak yaygın görülen herhangi bir yan etki bildirilmemiştir.

 

Etken Maddesi: Triticum vulgare sulu ekstresi, Etilenglikol monofenil eter

Ticari-Jenerik ismi:  Fito Krem

Fito Krem Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

Fito Krem Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.