NOVOPLAN Ampul

NOVOPLAN Ampul neye iyi gelir?

Kullanımı :

Etken maddesi Metamizol sodyum olan NOVOPLAN Ampul, ağrı kesici, ateş düşürücü ve spazm (kasılma) çözücü bir preparattır. Tümör ağrıları, ameliyat sonrası görülen ağrılar; şiddetli böbrek ağrıları, alt idrar yolları ve safra yollarındaki  ağrılar, kas-iskelet sistemi ağrıları, mide ve bağırsak kanallarındaki ağrılar ile ile ilgilidir. Çok şiddetli veya dirençli ağrılarda ve ateşli vakıalarda uygulanır.

NOVOPLAN Ampul Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Tümör ağrıları, ameliyat sonrası görülen ağrılar; şiddetli böbrek ağrıları, alt idrar yolları ve safra yollarındaki  ağrılar, kas-iskelet sistemi ağrıları, mide ve bağırsak kanallarındaki ağrılar ile ile ilgilidir. Çok şiddetli veya dirençli ağrılarda ve ateşli vakıalarda uygulanır.
 3. Hafif ağrıların tedavisinde kullanılmamalıdır.
 4. İlacın kullanımı sırasında nabızda artış, kol ve bacaklarda soğukluk hissi, soğuk ter, baş dönmesi, uyuşukluk, bulantı, deri renginin solması, solunum güçlüğü, yüzde şişkinlik, kaşıntı, kalp bölgesinde basınç hissi ve benzeri şok belirtilerinden herhangi birisi veya birkaçı görüldüğünde acil olarak doktora haber verilmeli ve hasta doktor gelene kadar baş aşağı pozisyonunda yatırılmalı ve solunum yolları açık tutulmalıdır.
 5. Şayet doğuştan glukoz-6-fosfat dehidrogenaz eksikliği, kemik iliğinde fonksiyon bozukluğu,  kan yapımında bozukluk veya kan pıhtılaşması öyküsü, astım, saman nezlesi ile beraber görülen kronik solunum yolu enfeksiyonu; besin maddelerine, kürklere, saç boyalarına veya koruyucu maddelere alerji; kronik kurdeşen;  vakıalarından herhangi birine sahipseniz bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.
 6. İlacın kullanımı sırasında idrar renginde kızarıklık, kırmızılık olabilir; bu durum zararsız olup ilacın metabolizmasına ait bir ürününün vücuttan atılımından kaynaklanmaktadır.
 7. İlacın kullanımı sırasında göğüs ağrısı, halsizlik, nefes darlığı, konuşma bozukluğu, görme veya denge problemleri ve benzeri kalp veya dolaşım problemi belirtileri olan vakıalardan herhangi birisiyle karşılaşırsanız derhal acil servise müracaat etmelisiniz.
 8. 3 aylıktan küçük veya 5 kg dan küçük bebeklerde kullanmak sakıncalıdır.
 9. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

NOVOPLAN Ampul’ün Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Bu ilaç, kas içine veveyamar içine  uygulanır. İlacın uygulaması dikkat gerektirdiğinden bir sağlık profesyonelinden yardım almak zorundasınız. 3 ay ile 11 ay arası bebeklerde damar içinden uygulanmamalıdır.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. İdrarda kırmızı renklenme ve uygulama bölgesinde ağrı yaygın görülen yan etkidir.

Etken Maddesi: Metamizol sodyum

Ticari-Jenerik ismi: NOVOPLAN Ampul

NOVOPLAN Ampul Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

NOVOPLAN Ampul Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

Okuduğunuz ilaç: NOVOPLAN Ampul
Web adresi : https://ilac.neyeiyigelir.com/novoplan-ampul.htm

Karekod :
Scan the QR Code


Çeşitli alternatif ilaçları aramak için:
NOVOPLAN Ampul Google
NOVOPLAN Ampul Yandex
Bugün: 19-Oct-2018 01:40:01
Ulusalarası saat: 18-10-18 22:40:01
Yazı tarihi ve Günü : 5 Ağustos 2018Pazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
Sancefix Film Tablet
Sancefix Film Tablet

Kullanımı: Etken maddesi Sefiksim trihidrat olan  Sancefix Film Tablet, vücuttaki bakterilerle mücadele ederek, alt solunum yolu enfeksiyonları, zatürre, kulak-burun-boğaz enfeksiyonları (farenjit,...

BARACLUDE 1 mg Film Tablet
BARACLUDE 1 mg Film Tablet

Kullanımı : Etken maddesi Entekavir olan  BARACLUDE 1 mg Film Tablet, hepatit B virüslerinin üremesini önleyen ve karaciğer hücrelerine bulaşmasını engelleyen antiviral (virüslere...

Kapat