GIONA EASYHALER 200 mcg İnhalasyon İçin Toz

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Budesonid olan GIONA EASYHALER 200 mcg / Doz İnhalasyon İçin Toz, vücutta iltihabi vakıalara sebep olan maddelerin salınmasını engelleyerek çalışır. Akciğerlerde küçük hava yollarındaki iltihabı azaltarak solunum yollarını açık tutar ve astım belirtilerini azaltır. Astımın tüm basamaklarında iltihabı gidermek, solunum yolunu genişletmek ve hastalık belirtilerini azaltmak amacıyla uygulanır. Kullanımı yetişkinler ve 6 yaş üzeri çocuklar içindir.

GIONA EASYHALER 200 mcg/Doz İnhalasyon İçin Toz Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Astımın tüm basamaklarında iltihabı gidermek, solunum yolunu genişletmek ve hastalık belirtilerini azaltmak amacıyla uygulanır.
 3. Tüberküloz iyileştirilmesi görüyorsanız veveyaha önce tüberküloz geçirdiyseniz veya akciğerlerinizde iltihaplanma, soğuk algınlığına bağlı göğsünüzde iltihaplanma varsa veya karaciğerinizle ilgili sorunlarınız varsa; kullanmaya başlamadan önce hekiminize durumunuzu bildirmelisiniz.
 4. Başlamış olan astım krizi anında kullanmak sakıncalıdır. Başlamış olan astım krizi iyileştirilmesi için daha hızlı etkisi olan inhalasyon ilaçları kullanılmalıdır.
 5. Laktoz içermektedir. Şayet doktorunuz tarafından bazı şekerlere karşı tolerans bozukluğunuz olduğu söylenmişse, kullanmadan önce hekiminize bildirmelisiniz.
 6. 6 yaşın altındaki çocuklarda kullanmak sakıncalıdır.
 7. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

GIONA EASYHALER 200 mcg/Doz İnhalasyon İçin Toz’un Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Toz kapağını kaldırın. Aleti kuvvetlice 3-5 kez aşağı yukarı çalkalayın. Baş parmağınız ve işaret parmağınız arasında dik konumda tutunuz. Klik sesi duyuncaya kadar sıkıştırın, geriye doğru bir klik sesi daha çıkmasını bekleyin. Bu işlem tozu ağızlık içindeki inhalasyon kanalına serbestler. Normal soluk verin ve inhalerin ağızlık kısmını ağzınıza dişlerinizin arasına yerleştiriniz. Dudaklarınızı sıkıca kapatınız ve ağzınızdan hızlı ve derin bir soluk almanız gerekir. İnhaleri ağzınızdan çıkarınız ve 5 saniye kadar nefesinizi içinizde tutunuz. Daha sonra normal biçimde nefes alıp veriniz.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Öksürük, ses boğukluğu, hafif boğaz ağrısı, ağız veya boğazda enfeksiyon (örneğin, ağızda pamukçuk) yaygın görülen yan etkilerdir.

 

Etken Maddesi: Budesonid
Ticari-Jenerik ismi: GIONA EASYHALER 200 mcg 200 Doz İnhalasyon İçin Toz

GIONA EASYHALER 200 mcg/Doz İnhalasyon İçin Toz Resmi prospektüsü için üretici ilaç firması sitesini incelemenizi tavsiye ederiz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.