Mepadol Tablet

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi  Parasetamol, Klorzoksazon olan Mepadol Tablet, ağrı kesici ve kas gevşetici bir preparattır. İskelet kasındaki ağrı ve spazmları  gidermek için fizik tedavi, istirahat ve diğer yöntemlere ek tedavi olarak;   eklem   hastalıklarında ve tendon hastalığında görülen ağrılar, yangılı veya travmatik kas rahatsızlıkları,  bel bölgesindeki yerleşik ağrı, burkulma ve zedelenmeden dolayı meydana gelen ağrılar, boyun tutulması; boyun, omuz ve kol ağrılarının tedavisinde  uygulanır.

Mepadol Tablet Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. İskelet kasındaki ağrı ve spazmları  gidermek için fizik tedavi, istirahat ve diğer yöntemlere ek tedavi olarak;   eklem   hastalıklarında ve tendon hastalığında görülen ağrılar, yangılı veya travmatik kas rahatsızlıkları,  bel bölgesindeki yerleşik ağrı, burkulma ve zedelenmeden dolayı meydana gelen ağrılar, boyun tutulması; boyun, omuz ve kol ağrılarının tedavisinde  uygulanır.
 3. Şayet ciddi karaciğer hastalığınız veya  porfiri (karın ağrısı ve kas kramplarına neden olan bir çeşit kalıtsal hastalık) hastalığınız varsa veya Çölyak hastalığınız (buğday ürünlerine karşı duyarlılıkla meydana gelen iltihabi bir bağırsak hastalığı) varsa, bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.
 4. İlacı kullanmaya başladıktan sonra kendinizi iyi hissetmeye başlamanız  1 haftayı bulabilir. En iyi sonucu almak için ilacınızı düzenli kullanınız. Şayet 7 günlük bir kullanımdan sonra ağrılar devam ediyorsa, cilt döküntüsü, sürekli baş ağrısı gibi belirtilerinizde herhangi bir iyileşme görülmez, hatta daha da kötüleşirse ilacın kullanımını durdurup, derhal hekiminize müracaat etmelisiniz.
 5. Reklam
 6. İlacınızı, soğuk algınlığı ilaçları, narkotik ağrı kesiciler, kas gevşeticiler, alerji ilaçları, uyku hapları ve anksiyete ilaçları ve benzeri uyku verici ilaçlarla beraber kullanmaktan kaçınmalısınız. İlacınızı bu ilaçlarla beraber kullanmak uyku halini daha da artırabilir. Bu ilaçlardan herhangi birini düzenli olarak kullanıyorsanız hekiminize bildirmelisiniz.
 7. Şayet alkol bağımlılığınız varsa veya siroz hastasıysanız bu ilacı hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır. İlacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir.
 8. İlacı kullanırken alkol almaktan kaçınmalısınız. Alkol ilacın yan etkilerini daha da arttırabilir.
 9. 12 yaşın altındaki çocuklarda kullanılmamalıdır.
 10. İlacın kullanımı sersemlik ve baş dönmesine neden olabileceğinden, araç veya makine kullanmak ve benzeri zinde ve uyanık olmayı gerektiren etkinliklerde dikkat etmelisiniz.
 11. Hamilelerde ve emzirme dönemlerinde kullanımı önerilmediğinden, hekiminize sormadan kesinlikte kullanmak sakıncalıdır.

Mepadol Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Her dozu  bir bardak dolusu su ile beraber tok karnına yutunuz.
 3. Reklam

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Baş ağrısı, baş dönmesi, sersemlik, uyku hali,  anksiyete (endişe, korku), sinirlilik, mide bulantısı, karın ağrısı, gaz, hazımsızlık, mide ekşimesi, iştahsızlık, ishal, kabızlık, halsizlik, vücut ağrısı, ödem, idrar yapmada artış, ciltte kaşıntı ve döküntü yaygın görülen yan etkilerdir.

 

Etken Maddesi:  Parasetamol, Klorzoksazon

Ticari-Jenerik ismi: Mepadol Tablet

 

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
PIXART 45 mg Tablet
PIXART 45 mg Tablet

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? : Etken maddesi Pioglitazon hidroklorür olan PIXART 45 mg Tablet,insüline bağımlı olmayan Tip 2 şeker  hastalığı (diyabet Tip...

Otrivine Doz Ayarlı Burun Spreyi
Otrivine Doz Ayarlı Burun Spreyi

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır?: Etken maddesi  Ksilometazolin hidroklorür olan Otrivine Doz Ayarlı Burun Spreyi, burundaki kan damarlarının genişlemesi sebebiyle meydana gelen burun tıkanıklığını...

Kapat