Levopront Öksürük Şurubu

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Levodropropizin olan Levopront Öksürük Şurubu, öksürük kesici bir preparattır. Değişik nedenlere bağlı kuru öksürük (balgamsız öksürük) durumunda uygulanır.

Levopront Öksürük Şurubu Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Öksürük kesici bir preparattır. Değişik nedenlere bağlı kuru öksürük (balgamsız öksürük) durumunda uygulanır.
 3. Şayet ağır karaciğer hastalığınız varsa veya balgam çıkarmakta zorlanıyorsanız bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.
 4. Şayet herhangi bir ilaca alerji durumu varsa veya karaciğer hastalığınız, şeker hastalığınız (diyabet) veya ağır böbrek hastalığınız varsa bu ilacı kullanmadan önce hekiminize bildiriniz. İlacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere gereksinim duyabilirsiniz.
 5. Bu ilacı 7 günden fazla kullanmak sakıncalıdır. Şayet 7 günlük bir kullanımdan sonra belirtilerinizde  iyileşme olmadıysa, ilaç kullanımına ara veriniz ve hekiminize müracaat etmelisiniz.
 6. İlacın kullanımı düşünce ve reaksiyonlarınızı bozabilecek yan etkilere sahip olduğundan, zinde ve uyanık olmayı gerektiren bir aktivasyon yapacaksanız dikkat etmelisiniz.
 7. Hamilelerde ve emzirme dönemlerinde bu ilacı hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

Levopront Öksürük Şurubu’nun Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacınızı bir ölçüm kabıyla veya şurubun kendi doz şırıngası ile almanız gerekir. Yemek kaşığı kullanmak sakıncalıdır. İlacınızı tercihen aç karnına almanız gerekir. Bu ilacı alım zamanları arasında en az 6 saat geçmesine özen gösteriniz.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Baş dönmesi, baş ağrısı, ishal, deri döküntüleri ve mide bulantısı, midede yanma hissi, kusma, hazımsızlık, çarpıntı, halsizlik, uyuşukluk, yorgunluk ve benzeri yan etkilerde acil olarak hekiminize müracaat etmelisiniz.

 

Etken Maddesi:  Levodropropizin

Ticari-Jenerik ismi:  Levopront Öksürük Şurubu

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.