Mucaine Süspansiyon

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Magnezyum hidroksit, Oksetazain, alüminyum hidroksit olan Mucaine Süspansiyon, peptik ülser,  gastrit, mide fıtığı ve aşırı mide asidi varlığı rahatsızlıklarından dolayı  görülen mide ağrısı, hazımsızlık, şişkinlik, yanma, gaz, bulantı, kusma, göğüste ağrılı yanma hissi, tekrarlayan mide ağrısı ve mide ekşimesi vakıalarında uygulanır.

Mucaine Süspansiyon Kullananlar için Uyarılar :

  1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
  2. Peptik ülser ve gastrit, mide fıtığı, aşırı mide asidi varlığı rahatsızlıklarından dolayı  görülen mide ağrısı, hazımsızlık, şişkinlik, yanma, gaz, bulantı, kusma, göğüste ağrılı yanma hissi, tekrarlayan mide ağrısı ve mide ekşimesi vakıalarında uygulanır.
  3. İlacın kullanma süresi 2 haftayı aşmamalıdır.
  4. Şayet ağır derecede böbrek yetmezliği varsa veya  bağırsaklarda iltihabi bir  hastalık, dolaşımdaki kanda fosfat bileşiklerinin anormal derecede düşük olma durumu  veya apandisit hastalığınız varsa kullanmak sakıncalıdır.
  5. İlacı almadan önce veya aldıktan sonraki 1-2 saat süre içerisinde başka başka bir ilaç kullanmak sakıncalıdır.
  6. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekimin önerdiği dozda uygulanabilir.

Mucaine Süspansiyon’un Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

  1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
  2. İlacınızı almadan önce iyice çalkalayınız. İlacı doğru dozda aldığınızdan emin olmak için  bir ölçüm kaşığı veya ölçüm kabı ile almanız gerekir. Günde 4 defa olmak kaydıyla yemeklerden 15 dakika önce ve gece yatmadan önce 1-2 ölçek almanız gerekir.

 

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
  2. Yumuşak dışkı yaygın görülen yan etkidir.

Etken Maddesi: Magnezyum hidroksit, Oksetazain, alüminyum hidroksit

Ticari-Jenerik ismi: Mucaine Süspansiyon

Mucaine Süspansiyon Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

mucaine-suspansiyon-ilac-prospektusu

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.