İlaç İkram Edilmemeli ve İkram İlaç kabul edilmemeli !

İlaç İkram Edilmemeli ve İkram İlaç kabul edilmemeli !

Bir dost meclisinde veya aile büyüklerinizin yanındasınız ve baş ağrınız bir anda nüksetti yada farklı bir hastalığınız baş göstermeye başladı. Sizin bu sorun gören yakınınız size bir ilaç verdi ve kendisine çok iyi geldiğini söyledi.

Keisnlikle bu Şekilde İlaç kullanmayın

^tavsiye ile  ilaç kullanımı yanlış ve tehlikeli olup aynı zamanda;

  • Aslında almanız gereken doğru ilacı alıp olması gereken tedaviye başlamanız konusunda problem oluşturabilmektedir.
  • Size verilen ilaç sizin hastalığınızı doğru teşhis edememenizden ötürü olumsuz etki yaratabileceği ve benzeri sizin kilonuz veya farklı rahatsızlıklarınız ile uyumlu olmayabilir. Bu durumda ilaç sizi tedavi etmek yerine hem daha kötü yapabilir. Hemde farklı rahatsızlıklara yol açabilir.

Aynı nedenlerden dolayı ilaç ikram etmeniz de doğru değildir. Kişilerin bir birlerine belirttikleri rahatsızlıklar uzman olmayan bir kişi için hatalı teşhis koymasına ( zaten doktor değilse ve gerekli teşhis yapılmazsa büyük bir oranda teşhis hatalı olacaktır ) neden olacaktır.

Lütfen ilaç ikram almayın ve ikram etmeyin.

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
TYLOL 6 PLUS Süspansiyon
TYLOL 6 PLUS Süspansiyon

Kullanımı : Etken maddesi  Parasetamol olan TYLOL 6 PLUS Süspansiyon, 6 yaşından büyük çocuklarda ve tablet yutmada güçlük çeken yetişkinlerde...

PURSENNID Draje
PURSENNID Draje

Kullanımı : Etken maddesi Senna ekstresi kalsiyum tuzu olan PURSENNID Draje, kalın bağırsaktaki su miktarını arttırarak dışkıyı yumuşatan ve kalın bağırsağı...

Kapat