ROVAGYL 3 MIU TAblet

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Spiramisin olan ROVAGYL 3 MIU TAblet, vücutta hastalığa sebep olan duyarlı mikroorganizmalarla savaşır ve hastalığın kontrol altına alınmasında etkili rol oynar. Antibiyotik bir preparattır. Solunum yolu enfeksiyonları (akciğer enfeksiyonu, kulak burun boğaz enfeksiyonu); ağız boşluğu  ve diş enfeksiyonları; cilt enfeksiyonları; genital bölge enfeksiyonları; kemik enfeksiyonları; toksoplazmos (toxoplasma gondii adı verilen bir tür parazitin neden olduğu enfeksiyonel bir hastalıktır.  Bu bakterinin dişisi ve erkeği sadece kedilerin bağırsaklarında üreyebilirler ve kedilerin dışkısı ile dışarıya çıkarlar. Sindirim sistemi ile yani parazitin ağız yoluyla vücuda alınmasıyla insana geçer.) enfeksiyonlarında; Meningokok menenjiti koruma tedavisinde  ve penisiline alerjisi olan hastalarda uygulanır.  Ek olarak  akut romatizmal ateş nüksünün önlenmesinde de uygulanır.

ROVAGYL 3 MIU TAblet Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Vücutta hastalığa sebep olan duyarlı mikroorganizmalarla savaşır ve hastalığın kontrol altına alınmasında etkili rol oynar. Antibiyotik bir preparattır.
 3. Şayet karaciğer yetmezliğiniz varsa bu ilacı kullanmadan önce hekiminize durumunuzu bildirmelisiniz. Bu ilacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir veya ilacınızı düzenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere gereksinim duyabilirsiniz..
 4. Tedaviden iyi sonuç alabilmeniz için, ilacınızı düzenli bir biçimde kullanınız.
 5. Şayet, glukoz-6-fosfat dehidrogenaz eksikliğiniz varsa bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.
 6. 18 yaş altı çocuklarda kullanılmamalıdır.
 7. Bu ilacı, migren tedavisinde kullanılan ergotamin içeren ilaçlarla beraber kullanmak sakıncalıdır.
 8. Bu ilaç, BCG ve tifo aşısının etkisini azaltabilir.
 9. Hamilelerde ve emzirme döneminde hekiminize sormadan bu ilacı kullanmak sakıncalıdır. Hamilelerde doktorunuz gerekli gördüğünde bu ilaç uygulanabilir.  Emzirme döneminde anne sütüne geçer ve  emzirilen bebeğe zarar verebilir.

ROVAGYL 3 MIU TAblet‘in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir. .
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber almanız gerekir. Tercihen aç veya tok karnına alabilirsiniz.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. İshal, mide bulantısı, kusma, kansızlık ve sarılık ve benzeri yan etkiler görüldüğünde ilacın kullanımını durdurup, acil olarak  hekiminize müracaat etmelisiniz.

Etken Maddesi:  Spiramisin

Ticari-Jenerik ismi: ROVAGYL 3 MIU TAblet

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.