GLUCAGEN HYPOKIT 1 mg Flakon

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Glukagon hidroklorür olan GLUCAGEN HYPOKIT 1 mg Flakon, kandaki şeker seviyesini yükselten bir preparattır. Düşük kan şekerinden (hipoglisemi) kaynaklanan insülin koması veya insülin reaksiyonlarında acil olarak kullanım içindir.

GLUCAGEN HYPOKIT 1 mg Flakon Kullananlar için Uyarılar :

  1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
  2. Düşük kan şekerinden (hipoglisemi) kaynaklanan insülin koması veya insülin reaksiyonlarında acil olarak kullanım içindir.
  3. Yalnızca kan şekeri düşmüş ve ağızdan şeker alamayan acil durum hastalarında uygulanır. Hasta bilinçsiz ise veya nöbet geçiriyorsa veya şekerli ürünlerin  uygulaması hastanın durumunu iyileştiremiyorsa ancak böyle  vakıalarda uygulanır.
  4. Alkol kullanmak sakıncalıdır. Alkol kullanımı kan şekerinizin düşmesine neden olabilir.
  5. Kan şekerinizin aşırı düşmesine izin vermeyiniz. Alkol kullanma, çok fazla egzersiz yapma, aşırı stres ve öğün atlama ve benzeri vakıalar kan şekerinizin normalin altına düşmesine sebep olur. Bundan dolayı günlük yaşamınızda bunlara dikkat etmeniz gereklidir. Kan şekeri seviyesinin düştüğünün (hipoglisemi)  belirtileri olan açlık, baş ağrısı, bilinç bulanıklığı, aşırı hassaslık, uyuşukluk hali, güçsüzlük, halsizlik, baş dönmesi, titremeler, terleme, hızlı kalp atışları, nöbet (istem dışı kasılmalar), bayılma veya koma vakıaları için yanınızda daima şeker veya şeker içeren bir yiyecek bulundurmalısınız.
  6. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

GLUCAGEN HYPOKIT 1 mg Flakon’un Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

  1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
  2. Deri altına veya kas içine enjeksiyon şeklinde uygulanır.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
  2. Mide bulantısı yaygın görülen yan etkidir.

 

Etken Maddesi: Glukagon hidroklorür
Ticari-Jenerik ismi: GLUCAGEN HYPOKIT 1 mg Flakon

GLUCAGEN HYPOKIT 1 mg Flakon Resmi prospektüsü için üretici ilaç firması sitesini incelemenizi tavsiye ederiz.

GLUCAGEN HYPOKIT 1 mg Flakon Resmi prospektüsü için üretici ilaç firması sitesini incelemenizi tavsiye ederiz.

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.