ROXIPIME IM/IV Enjeksiyon ve İnfüzyon İçin Toz İçeren Flakon

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi  Sefepim hidroklorür olan  ROXIPIME IM/IV Enjeksiyon ve İnfüzyon İçin Toz İçeren Flakon, vücuttaki bakterilerle mücadele ederek, bakterilerin neden olduğu enfeksiyonları tedavi eden güçlü bir antibiyotiktir. Çocuklarda bakteriyel menenjit (bakteri kaynaklı beyin zarı iltihabı); alt solunum yolu enfeksiyonları özellikle zatürre (pnömoni (bir tür akciğer enfeksiyonu)) ve bronş iltihabı dahil enfeksiyonların tedavisinde; karın içi enfeksiyonlarında (karın zarı iltihabı, safra ve mide-bağırsak sistemi enfeksiyonları) ve karın içi ameliyat geçiren hastalarda oluşabilecek enfeksiyonların önlenmesinde;  bağışıklık sistemi bozukluğuna bağlı enfeksiyonlar; Febril nötropenide deneyime dayalı tedavi (bağışıklık sistemi baskılanmış bakterilere bağlı ortaya çıkan ateşli vakıalar) gören hastalarda;  böbrek ve idrar yolları  enfeksiyonları; cinsel yoldan bulaşan bir enfeksiyon olan gonore (bel soğukluğu) dahil olmak üzere genital enfeksiyonlar; sepsis (bakterilerin kana geçmesi neticesinde ateş ve titremeye neden olan hastalık) iyileştirilmesi ile ilgilidir.

ROXIPIME IM/IV Enjeksiyon ve İnfüzyon İçin Toz İçeren Flakon Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Vücuttaki bakterilerle mücadele ederek , bakterilerin neden olduğu enfeksiyonları tedavi eden güçlü bir antibiyotiktir.
 3. Şayet, böbrek yetmezliğiniz veya böbrek fonksiyon yetersizliğiniz varsa, bu ilacı kullanmadan önce hekiminize bildirmelisiniz. İlacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere gereksinim duyabilirsiniz.
 4. Şayet damla hastalığı iyileştirilmesi görüyorsanız veya idrar söktürücü bir ilaç alıyorsanız, bu ilacı  kullanmadan önce hekiminize kullandığınız ilaçları bildirmelisiniz.
 5. Bu ilacın kullanımı ishale neden olabilir.  Şayet sulu ve kanlı ishaliniz var ise acil olarak  hekiminize müracaat etmelisiniz. Çünkü bu durum yeni bir enfeksiyonun belirtisi olabilir. Doktorunuz söylemedikçe ishali durdurmak için başka bir ilaç kullanmak sakıncalıdır.
 6. Bu ilacı kullanırken her zamankinden daha fazla sıvı tüketmelisiniz.
 7. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan bu ilacı kullanmak sakıncalıdır. Şayet tedaviniz sırasında hamile kalırsanız veya hamilelik şüphesi varsa acil olarak hekimi haberdar ediniz. Hamilelerde kullanımı, doğmamış bebek için zararlı olabilir.  Emzirme döneminde, anne sütüne geçer ve emzirilen bebeğe zarar verebilir.

ROXIPIME IM/IV Enjeksiyon ve İnfüzyon İçin Toz İçeren Flakon’un Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Bu ilaç, damar içine veya kas içine uygulanır.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Mide bulantısı, kusma, ishal,  ciltte kabartı,  zihin karışıklığı, bilinç kaybı ve benzeri yan etkilerde acil yardım için hekiminize başvurmalısınız.

Etken Maddesi:   Sefepim hidroklorür

Ticari-Jenerik ismi: ROXIPIME IM/IV Enjeksiyon ve İnfüzyon İçin Toz İçeren Flakon

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.