LEVEBRAIN 100 mg Oral Çözelti

LEVEBRAIN 100 mg Oral Çözelti neye iyi gelir?

Kullanımı :

Etken maddesi Levetirasetam olan LEVEBRAIN 100 mg Oral Çözelti, epilepsi (sara) nöbetlerini önleyici, antiepileptik bir preparattır. 16 yaş ve üstü gençler ve yetişkinlerde görülen Grand mal  epilepsi diğer adıyla tonik-klonik epilepsi nöbetleri (bilinç kaybı ve kaslardaki  artan kasılmaların meydana getirdiği kol ve bacaklarda istem dışı kasılmalarla belirgin nöbet.) tedavisinde tek başına uygulanır. 1 aylıktan büyük bebeklerde, çocuklarda ve erişkinlerde görülen  parsiyel (kısmi) başlangıçlı nöbet ( vücudun belirli bir yerinde başlayan ve başladığı yerde de kalabildiği ve benzeri ilerleyerek vücudun yarısına yayılabilen bir epilepsi türü) tedavisinde; ergenlik dönemindeki 12 yaş üzeri gençlerde  ve erişkinlerde görülen  miyoklonik epilepsi ( ani, elektrik çarpmasına benzer, istem dışı ve belirli  aralıklarla , ardı ardına ve düzensiz meydana gelen kas kasılmalarının da gözlendiği epilepsi türü ) ve  erişkin hastalarda görülen miyoklonik nöbet ( bir veya iki kasın, bazen vücudun kol ve bacaklarını bükmeye yarayan kaslarının ani kasılmasıyla gözlenen epilepsi nöbetlerinin küçük şekli.) tedavisinde diğer  antiepileptik ilaçlara ek olarak uygulanır.

LEVEBRAIN 100 mg Oral Çözelti Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Epilepsi (sara) nöbetlerini önleyici, antiepileptik bir preparattır.
 3. Şayet hastalık nöbetlerini önlemek için kullanıyorsanız, durumunuzda iyileşme görülse bile ilacı düzenli bir biçimde kullanmaya devam ediniz. İlacın alımını durdurmanız halinde nöbetlerde  artış olabilir.
 4. İlacı düzenli kullanmanıza rağmen nöbet şiddetinde ve sayısında artış farkederseniz doktor ile görüşünüz.
 5. Yanınızda acil vakıalar için bu ilacı kullandığınızı belirten kimlik kartı ve bilgilendirme bilekliği taşıyınız.
 6. Şayet ilacı kullanmaya başladıktan sonra ; endişe, kaygı, telaş, heyecan agresif, hiperaktif hissetme hali, intihar ve kendine zarar verme düşüncesi oluşmuşsa  veya ruh halinde ve davranışlarda değişiklikler ve benzeri yeni veya kötüleşen semptomlara sahipseniz, acil yardım için hekiminize müracaat etmelisiniz.
 7. İlacın hastalığınızı iyileştirdiğinden emin olabilmeniz için düzenli olarak kan tahlilleri yaptırmanız ve karaciğer fonksiyonlarının da kontrolü  gereklidir.
 8. İlacı kullanırken alkol almaktan kaçınmalısınız. Alkol nöbet riskini ve ilacın yan etkisi olan uyuşukluk halini daha da arttırabilir.
 9. 1 aylıktan büyük bebeklerde, çocuklarda ve erişkinlerde uygulanır.
 10. İlacın kullanımı düşünce ve reaksiyonlarınızı bozabilecek yan etkilere sahip olduğundan, zinde ve uyanık olmayı gerektiren etkinliklerden kaçınmalısınız.
 11. Hamilelerde ve emzirme dönemlerinde kullanılması tavsiye edilen bir ilaç değildir.

LEVEBRAIN 100 mg Oral Çözelti’nin Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Doktorunuzun önerdiği dozdaki ilacı, suyla karıştırarak oral yoldan almanız gerekir. Tercihen yemeklerle  beraber veya yemek aralarında da alınabilir.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Baş ağrısı, kas ağrısı, uyuklama hali, yorgunluk hissi, burun ve boğaz iltihabı yaygın görülen yan etkilerdir.

Etken Maddesi:  Levetirasetam

Ticari-Jenerik ismi: LEVEBRAIN 100 mg Oral Çözelti

LEVEBRAIN 100 mg Oral Çözelti Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

LEVEBRAIN-100-mg-Oral-Çözelti-İlaç-Prospektüsü

Okuduğunuz ilaç: LEVEBRAIN 100 mg Oral Çözelti
Web adresi : https://ilac.neyeiyigelir.com/levebrain-100-mg-oral-cozelti.htm

Karekod :
Scan the QR Code


Çeşitli alternatif ilaçları aramak için:
LEVEBRAIN 100 mg Oral Çözelti Google
LEVEBRAIN 100 mg Oral Çözelti Yandex
Bugün: 21-Aug-2018 07:04:11
Ulusalarası saat: 21-08-18 04:04:11
Yazı tarihi ve Günü : 9 Haziran 2018Cumartesi

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
Hirudoid Forte Jel

Kullanımı : Etken maddesi  Kondroitin polisülfat olan Hirudoid Forte Jel, kanın pıhtılaşmasını önleyen, meydana gelen pıhtıyı eriten ve bağ dokusu...

Kefsid 125 mg/5 ml Oral Süspansiyon İçin Kuru Toz
Kefsid 125 mg/5 ml Oral Süspansiyon İçin Kuru Toz

Kullanımı : Etken maddesi  Sefaklor monohidrat  olan Kefsid 125 mg/5 ml Oral Süspansiyon İçin Kuru Toz, vücuttaki bakterilerle mücadele ederek, bir çok...

Kapat