Lifta 5 mg Film Tablet

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Tadalafil olan Lifta 5 mg Film Tablet, kasları gevşeterek kan akışını vücudun belirli bölgelerine doğru hızlandırır.  Erkeklerde sertleşme fonksiyonu bozukluğu (iktidarsızlık) ve iyi huylu prostat büyümesinin neden olduğu idrar akımı problemleri ile ilgili  bir preparattır. Cinsel aktivitede penis sertleşmesinin sağlanamaması veya sertliğin korunamaması durumunda ve idrara çıkamama, idrar yaparken zorlanma, kesik kesik idrar yapma, idrarın tazyiğinin azalması, gece sık tuvalete gitme isteği, idrarın tamamen boşaltılamaması vakıalarında  uygulanır.

Lifta 5 mg Film Tablet Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Cinsel aktivitede penis sertleşmesinin sağlanamaması veya sertliğin korunamaması durumunda ve idrara çıkamama, idrar yaparken zorlanma, kesik kesik idrar yapma, idrarın tazyiğinin azalması, gece sık tuvalete gitme isteği, idrarın tamamen boşaltılamaması vakıalarında  uygulanır.
 3. Göğüs ağrısı veya ağırlık hissi, kola veya omuzlara doğru yayılan ağrı, mide bulantısı, terleme, genel olarak hasta hissetme,  kalp atışlarında düzensizlik, nefes darlığı, baş dönmesi hissi, bayılma, el ve ayak bileklerinde şişlik, görme değişiklikleri, kulaklarda çınlama ve ani duyma kaybı ve ani görme kaybı, ağrılı veya 4 saat veveyaha uzun süren penis ereksiyonu (penis sertleşmesi) ve benzeri vakıalarda ilacın kullanımını kesip, acil olarak hekiminize müracaat etmelisiniz.
 4. Reklam
 5. Karaciğer hastalığı, böbrek hastalığı, lösemi, kan hücresi hastalıkları, kalp hastalığı, kalp ritim bozukluğu, son 90 gün içinde geçirilmiş kalp krizi öyküsü, mide ülseri, gece körlüğü, felç, son altı ay içinde kalp yetmezliği öyküsü, yüksek veya düşük tansiyon, göğüs ağrısı, kanama bozuklukları, penisin ağrılı ereksiyonu veya şekil bozukluğu, sağlık sebebiyle cinsel ilişkiye girmemeniz gerektiğinin söylenmesi ve benzeri vakıalarda  bu ilacı hekiminize sormadan kullanmamalısınız.
 6. İlacın kullanımı gözün görme sinirlerine giden kanın akışını azaltabilir ve seyrek de olsa bu durum ani görme kaybına neden olabilir. Ani görme kaybı yaşarsanız acil olarak bir sağlık kuruluşuna müracaat etmelisiniz.
 7. İlacı kullanacağınız zaman veya kullanmayı düşünüyorsanız, alkol almaktan kaçınmalısınız. Alkol sertleşme kabiliyetini etkileyebilir.
 8. Bu ilacı 18 yaşın altındaki kişiler kullanmamalıdırlar.

Lifta 5 mg Film Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile almanız gerekir. Tercihen aç veya tok karnına alınabilir. Önerilen doz günde bir (5 mg lık) tablettir ve her gün yaklaşık  aynı saatlerde alınmalıdır. Günde 1 kezden fazla kullanmak sakıncalıdır. Etkisi 24 saat sürer. 24 saat içerisinde cinsel uyarı olduğu herhangi bir zamanda ereksiyon temin eder. Cinsel uyarı olmadığı vakıalarda etki etmemektedir. Hem erkeklerde sertleşme fonksiyonu bozukluğu, hem de idrar akımı problemleri varsa günlük doz 5 mg tablettir.
 3. Reklam

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Baş ağrısı, baş dönmesi, hazımsızlık, yüzde kızarıklık, burun tıkanıklığı ve kas ağrısı yaygın görülen yan etkilerdir.

Etken Maddesi:  Tadalafil

Ticari-Jenerik ismi: Lifta 5 mg Film Tablet

Lifta 5 mg Film Tablet Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

Lifta-5-mg-Film-Tablet-İlaç-Prospektüsü-1

Son arananlar

3 thoughts on “Lifta 5 mg Film Tablet

 1. SAYIN YETKİLİLER BENİM SORUNUM SERTLEŞME YOK VE ERKEN BOŞALMA BANA TAVSİYE EDEBİLECEGİNİZ İLAÇ VARMI YAŞIM 38

  1. Kesinlikle ilaç tavsiye etme durumumuz söz konusu değildir yaşadığınız aksaklı farklı bir aksama nedeni olabilir ve her ilaç farklı konuda etkendir. Mutlaka Konu ile ilgili uzman bir hekime danışmanızı öneriyoruz. Saygılarımızla

  2. ilişkiden yarım saat önce eczanelerden alacağınız herhangi bir geciktirici spreyi penisinize üç kere sıkın ve iyice ovalayın-Etkisini görürüsünüz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.