PANIZARO IV İnfüzyon İçin Liyofilize Toz İçeren Flakon

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır?:

Etken maddesi Piperasilin sodyum, Tazobaktam sodyum olan PANIZARO IV İnfüzyon İçin Liyofilize Toz İçeren Flakon, vücuttaki bakterilerle mücadele ederek, birçok bakteri türünü öldürebilen penisilin grubu  bir antibiyotiktir. İdrar yolu enfeksiyonları, genital bölge enfeksiyonları, bel soğukluğu, kanda meydana gelen enfeksiyonlar, göğüs boşluğu enfeksiyonları, karın içi enfeksiyonları ve deri enfeksiyonları ve benzeri vücut bölgelerini etkileyen bakteriyel enfeksiyonlarda uygulanır. Ek olarak 2 ila 12 yaş arası çocuklarda, karın içi enfeksiyonlarda ve bir aminoglikozid ile beraber ateşle seyreden ve kanda nötrofil (bir tür beyaz kan hücresi) sayısının azalmasından dolayı meydana gelen  enfeksiyonların tedavisinde uygulanır.

PANIZARO IV İnfüzyon İçin Liyofilize Toz İçeren Flakon Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Vücuttaki bakterilerle mücadele ederek, birçok bakteri türünü öldürebilen penisilin grubu  bir antibiyotiktir.
 3. Bu ilaç soğuk algınlığı veya grip ve benzeri virüslerin neden olduğu  enfeksiyonları tedavi etmeyecektir.
 4. Şayet karaciğer hastalığı veya böbrek hastalığınız varsa veya gut hastalığınız,  kanda potasyum seviyesinin düşük olması, antibiyotik kullanımdan kaynaklanan ishal veya geçirmiş olduğunuz herhangi bir alerji durumu varsa bu ilacı kullanmadan önce hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir.. İlacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere gereksinim duyabilirsiniz.
 5. Bu ilacın kullanımı ishale neden olabilir ve bu durum yeni bir enfeksiyonun başlangıç işareti olabilir. İlacın kullanımı sırasında aşırı sulu ve kanlı ishaliniz varsa ishali durdurmak için başka bir ilaç kullanmak sakıncalıdır, derhal hekiminize başvurup, acil yardım isteyiniz.
 6. Tedavi süresi esnasında ilacın durumunu iyileştirdiğinden emin olmanız için,  kan değerlerinizi tahlil ettirmelisiniz. Ek olarak karaciğer ve böbrek fonksiyonlarınızı da test ettirmelisiniz.
 7. Bu ilacı kullanırken  iyileşme kaydettiğinizi düşünseniz bile hekimin tavsiye ettiği ya da ilaç prospektüsünde yazan zaman ve süre kadar kullanmanız gerekiyor. Çünkü enfeksiyon tamamen temizlenmeden de iyileşme belirtileri görülebilir.
 8. Bu ilaç, 2 yaşın altındaki çocuklarda kullanılmamalıdır.
 9. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan bu ilacı kullanmak sakıncalıdır. Hamilelerde bu ilacın kullanımı doğmamış bebeğe zarar verebilir. Emzirme döneminde de anne sütüne geçer ve emzirilen bebeğe zarar verebilir.

PANIZARO IV İnfüzyon İçin Liyofilize Toz İçeren Flakon’un Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Bu ilaç, doktorunuz tarafından damarınızın  içine yavaş enjeksiyon veya serum içinde (infüzyon yoluyla) uygulanmalıdır.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Mide bulantısı, kusma, ishal, vücut ağrısı ve benzeri yan etkilerde, tıbbi yardım için acil olarak hekiminize  müracaat etmelisiniz.

Etken Maddesi: Piperasilin sodyum, Tazobaktam sodyum

Ticari-Jenerik ismi:  PANIZARO IV İnfüzyon İçin Liyofilize Toz İçeren Flakon

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.