Elimax Bit ve Sirkeleri Uzak Tutan Şampuan

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır?:

Elimax Şampuan, Oligosen yağı, Bitlerden Koruma Faktorü LPF (susam yağı, akrilat
kopolimeri içeren Bitlerden Koruma Faktörü ) içermektedir. Elimax Bit ve Sirkeleri Uzak Tutan Şampuan, baş biti ve bit yumurtalarını (Sirkeleri) öldüren bir preparattır. Bit ve bit yumurtalarının solunum kanallarını tıkayarak boğar, koruyucu kabuğun çözünerek bitin susuz kalmasını ve kurumasını temin eder.  Özel olarak geliştirilen LPF ile saçın çekim kuvvetini azaltarak, saç biti kentine doğru çekemez ve yeniden bitlenme olasılığı azalır. Elimax bit şampuanıyla yıkanan saçlara bit bulaşmaz, saçlardan bitleri uzak tutar.

Elimax Bit ve Sirkeleri Uzak Tutan Şampuan Kullananlar için Uyarılar :

 1.  Elimax Şampuanın içeriğindeki maddelere karşı bir alerji durumu varsa bu ürünü kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Baş biti ve bit yumurtalarını (sirkeleri)  öldüren bir preparattır.
 3. Baş biti saçlar arasında yaşayan ve kanla beslenen minik kanatsız bir böcektir. Bitler beslenirken kafa derisinin içine tükürüğünü bırakarak şiddetli kaşıntı ve tahrişe sebep olurlar.  Saça tutunmasını sağlayan 3 çift bacağını kullanarak hareket eder. Erişkin bir bitin ömrü 30 gündür. Dişi bitler bu 30 gün içerisinde 300-400 sirke (yumurta) bırakır. Sirkeler 7 gün sonra yumurtadan çıkar ve 10 günde olgunlaşır.
 4. Bit enfeksiyonunun tekrarlamaması için tüm giysilerinizi, çarşaflarınızı, taraklarınızı, fırçalarınızı sıcak su içinde güçlü bir temizleyici ile iyice yıkayınız. Yıkanamayan eşyalarınız için özel bit kontrol spreyleri kullanınız.
 5. Aile içindeki bireylere bit bulaşıp bulaşmadığını kontrol ediniz. Bit tarak, saç fırçası, saç bantları ve şapka yoluyla  veya kafa kafaya temasla bulaşabilir.
 6. Şampuanı saç derisine direk uygulayın. Saçın ve kafa derisinin tamamını kapladığından emin olunuz. Boyun ve kulak çevresine dikkat ederek saç diplerinden uçlarına kadar masaj yaparak yediriniz. Şampuanı başınızda 15 dakika bekletiniz. 15 dakika sonra saçınızı bir miktar ılık su ile köpürtüp, durulayınız. Normal şampuan ile yıkamaya gerek yoktur. Saçı ıslakken bit tarağı ile tarayınız. Saçı alından enseye doğru ve daha sonra bir kulaktan öbür kulağa olmak üzere 4 kısma ayırın. Saçları ufak tutamlar halinde bit tarağı ile kafa derisine mümkün olduğu kadar yaklaştırarak tarayınız. Sirkeleri taraktan arındırarak temizlenen her bir tutam saçı bir tarafa ayırınız. Yeniden bulaşmayı önlemek için her tutamın taranmasından sonra tarağı bir pamuk yardımıyla temizleyiniz ve saçlar temizlenene kadar bu işleme davam ediniz.
 7. Kuru saçı 7 gün sonra tekrar kontrol ediniz. Gerekirse uygulamayı tekrarlayınız. Uygulamayı birkaç  kez tekrarlamanın hiçbir riski yoktur.
 8. Şampuanı ağzınıza, burnunuza,  gözünüze temas ettirmeyiniz. Teması halinde bol su ile yıkayınız.
 9. Şampuanı güneş yanığı, rüzgar yanığı, kuru, çatlak ve tahriş olmuş ciltlerde kullanmak sakıncalıdır.
 10. Bit enfeksiyonu bulaşıcı olduğundan  enfeksiyon tamamıyla iyileşene kadar  çevrenizdekilerle yakın temastan kaçınmalısınız. Ek olarak yastık, yatak çarşafı, saç tokası, tarak, şapka ve benzeri kişisel eşyalarınızı etrafınızdaki kişilerle paylaşmaktan kaçınmalısınız.
 11. Şampuanı 1 yaşın altındaki bebeklere uygulamayınız.
 12. Baş ve saça doğrudan temas eden giysileri 60 derecede yıkayarak bitlerden arındırabilirsiniz. Bitin yaşadığınız alanlara düşme riskine karşı ev ve arabanızı vakumlu el süpürgesiyle temizleyip, torbasını çöpe atınız.
 13. Bu şampuan sadece saç bitleri için uygulanır (kasık bitleri veya diğer bitler için uygun değildir)
 14. Gebelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan bu ilacı kullanmamalısınız.

Elimax Bit ve Sirkeleri Uzak Tutan Şampuan’ın Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Şampuanı kuru saça uygulayınız. Saçlarınızı ve derinizi tamamen ıslanmasını sağlayacak kadar dökünüz ve saçınız tamamen şampuanla ıslanıncaya kadar masaj yapınız. Şampuanı başınızda 15 dakika bekletiniz. 15 dakika sonra saçınızı bir miktar ılık su ile köpürtüp, durulayınız. Normal şampuan ile yıkamaya gerek yoktur. Saçı ıslakken bit tarağı ile tarayınız. Saçı alından enseye doğru ve daha sonra bir kulaktan öbür kulağa olmak üzere 4 kısma ayırın. Saçları ufak tutamlar halinde bit tarağı ile kafa derisine mümkün olduğu kadar yaklaştırarak tarayınız. Sirkeleri taraktan arındırarak temizlenen her bir tutam saçı bir tarafa ayırınız. Yeniden bulaşmayı önlemek için her tutamın taranmasından sonra tarağı bir pamuk yardımıyla temizleyiniz ve saçlar temizlenene kadar bu işleme davam ediniz.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Şampuanın uygulandığı bölgede  ciddi batma, yanma, şişlik, kaşıntı ve tahriş ve benzeri vakıalardan biri yada birkaçı görüldüğünde, şampuanın kullanımını durdurup, derhal hekiminize müracaat etmelisiniz.

Şampuanın Etken Maddesi: Oligosen yağı, Bitlerden Koruma Faktorü LPF (susam yağı, akrilat
kopolimeri içeren Bitlerden Koruma Faktörü )

Ticari-Jenerik ismi: Elimax Bit ve Sirkeleri Uzak Tutan Şampuan

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.