T/GEL TERAPÖTİK Şampuan

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Ürünün etken maddesi Coal Tar (Kömür katranı) olan T/GEL TERAPÖTİK  Şampuan, saç derisinde kaşıntı ve kepeklenme belirtileri ile beraber görülen, sedef hastalığı, kepek ve genellikle derinin yağ bezlerinin yoğun olduğu alanlarında (yüz, saçlı deri ve vücudun üst kısmı) görülen, fakat kesin nedeni belli olmayan iltihaplı ve kaşıntılı bir cilt hastalığı [Seboreik dermatit (Unna hastalığı)] tedavisinde yardımcı olarak uygulanır.

T/GEL TERAPÖTİK  Şampuan Kullananlar için Uyarılar :

 1. Şampuanın etken maddesine karşı bir alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Saçlı deride görülen kaşıntı ve kepeklenme ve benzeri sorunlarda kullanımı önerilen bir saç bakım şampuanıdır.
 3. Şayet tedavi edilen cilt bölgesinde şiddetli yanma, tahriş, kızarıklık, ağrı veya sızıntı ve benzeri vakıalardan herhangi biri görüldüğünde ilacı kullanmayı bırakıp, derhal hekiminize müracaat etmelisiniz.
 4. 12 yaşın altındaki çocuklarda kullanmak sakıncalıdır.
 5. Şampuanı iltihap ve açık yara bulunan saç derisine uygulamayınız.
 6. Sedef hastalığı için PUVA iyileştirilmesi görüyorsanız, şampuanı kullanmadan önce hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 7. Şampunanı, tedavi için kasık bölgesine ve rektum bölgesine uygulamayınız.
 8. Şampuanın gözle temasından kaçınmalısınız. Şayet kazara gözünüze temas etmişse bol su ile yıkayınız.
 9. Doktor tavsiyesi olmadan, şampuanı uzun süreli kullanmak sakıncalıdır. Tedavi başladıktan sonra 6 hafta içerisinde iyileşme belirtileri görülmezse veya daha da kötüleşirse derhal hekiminize başvurmalısınız.
 10. Bu ürün, sedef hastalığı için kökten bir tedavi değildir ve sadece ciltteki semptomların geçici bir süre tedavisini sağlamaktadır.
 11. Ürünü uyguladıktan sonra, en az 24 saat süreyle güneş ışığının etkilerinden kaçınmalısınız.
 12.  Tedavi sürecinde güneş ışınlarından ve yapay  UV ışınlarından  (güneş lambaları veya solaryum gibi) kaçınmalısınız. Çünkü bu ilaç cildinizi güneş ışınlarına  karşı hassas hale getirebilir.  Cildinizde güneş yanıkları ve lekeler oluşabilir.
 13. Hamilelerde ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan bu ürünü  kullanmak sakıncalıdır. Hamilelerde doğmamış bebeğe zarar verebilir. Çok gerekli olmadıkça kullanılmaması önerilmektedir.

T/GEL TERAPÖTİK  Şampuan’ın Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Saçlar ıslatıldıktan sonra, bolca şampuan sürülür ve masaj yapılır. Köpüğün saçlı deride birkaç dakika kalması sağlandıktan sonra bol su ile durulanır. Bu işlemi bir kez daha tekrarlanmalıdır. Şampuanı haftada en az 2 kez kullanmanız gereklidir.

Ürünün Olası Yan Etkileri

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Tedavi edilen cilt bölgesinde şiddetli yanma, tahriş, kızarıklık, ağrı veya sızıntı ve benzeri vakıalardan herhangi biri görüldüğünde ilacı kullanmayı bırakıp, derhal hekiminize müracaat etmelisiniz.

Ürün Etken Maddesi:  Coal Tar (Kömür katranı)’

Ürün Marka İsmi:T/GEL TERAPÖTİK  Şampuan

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.