CARDOVOL 5 mg/5 ml IV Enj. Çözelti İçeren Ampul

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi  Metoprolol süksinat olan CARDOVOL 5 mg/5 ml IV Enj. Çözelti İçeren Ampul, stres hormonlarının kalpteki etkisini azaltarak kalp atım hızının (nabzın) yavaşlamasını temin eder. CARDOVOL Ampul, kalp krizi iyileştirilmesinde ve kalp ritmi bozukluklarının önlenmesinde ve tedavisinde kullanılmaktadır.

CARDOVOL 5 mg/5 ml IV Enj. Çözelti İçeren Ampul Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. CARDOVOL Ampul, stres hormonlarının kalpteki etkisini azaltarak kalp atım hızının (nabzın) yavaşlamasını temin eder.
 3. Şayet, şiddetli damar hastalığınız  veya kalp atışlarınızda yavaşlama varsa veya kan basıncınız düşükse, CARDOVOL Ampul‘ü kullanmak sakıncalıdır.
 4. Şayet ağır böbrek yetmezliğiniz veya  kan dolaşım bozukluğunuz ( kesik kesik topallama) varsa veya  astımınız varsa CARDOVOL Ampul‘ü kullanmadan önce hekiminize rahatsızlıklarınızı ve kullandığınız ilaçları bildirmelisiniz.
 5. Şayet herhangi bir ameliyat olma durumu varsa, ameliyattan belli bir süre önce CARDOVOL Ampul‘ü tam olarak ne kadar kullandığınızı cerrahınıza bildiriniz. İlacı kısa bir süreliğine durdurmanız gerekebilir.
 6. Şayet CARDOVOL Ampul‘ü yüksek tansiyon iyileştirilmesi  için kullanıyorsanız, iyileşme kaydettiğinizi düşünseniz bile kullanmaya devam ediniz. Yüksek tansiyon sıklıkla belirti göstermez.
 7. Reklam
 8. İlacın kullanımının üzerinizde etkisinin olumlu olup olmadığını anlamak için tansiyonunuzu düzenli olarak kontrol ettiriniz.
 9. CARDOVOL Ampul‘ün kullanımını hekiminize sormadan bırakmamalısınız ve doz atlaması yapmayınız. İlacın alımını aniden durdurmak durumunuzu kötüleştirebilir.
 10. CARDOVOL Ampul‘ü düzenli bir biçimde atlamadan kullanınız. İlacınız tamamen bitmeden hekiminize tekrar  reçete ettirmelisiniz.
 11. CARDOVOL Ampul‘ü kullanımınız sırasında alkol kullanmaktan kaçınmalısınız. Alkol ilacın olası yan etkilerini arttırabilir. Uyuklama, baş dönmesi artar ve tansiyonunuzu daha da düşürebilir.
 12. Yan etki olarak halsizlik ve baş dönmesi oluşabilir. Araç veya makine kullanmak ve benzeri zinde ve uyanık olmayı gerektiren etkinliklerde dikkat etmelisiniz.
 13. Hamilelik  ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan  kullanmak sakıncalıdır.

CARDOVOL  5 mg/5 ml IV Enj. Çözelti İçeren Ampul’ün Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. CARDOVOL Ampul, damara yavaş olarak enjeksiyon yoluyla uygulanır.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Reklam
 3. Kalp atışlarında yavaşlama, çarpıntı, ellerde ve ayaklarda soğukluk, baş ağrısı, baş dönmesi, sersemlik, mide bulantısı, kusma, ishal veya kabızlık, karın ağrısı ve halsizlik  yaygın görülen yan etkilerdir.

Etken Maddesi: Metoprolol süksinat
Ticari-Jenerik ismi: CARDOVOL  5 mg/5 ml IV Enj. Çözelti İçeren Ampul

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
CANDISEPT 100 mg/ 50 ml I.V. İnfüzyon İçin Çözelti İçeren Flakon
CANDISEPT 100 mg/ 50 ml I.V. İnfüzyon İçin Çözelti İçeren Flakon

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? : Etken maddesi Flukonazol olan CANDISEPT 100 mg/ 50 ml I.V. İnfüzyon İçin Çözelti İçeren Flakon, mantar hücresinin çevresindeki...

Moreserc Tablet

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? : Etken maddesi Betahistin dihidroklorür ‘dir. Moreserc Tablet, iç kulağın kan dolaşımını düzenleyen, sıvı basıncını azaltmaya yararlı bir...

Kapat