ANTI-BIT Şampuan

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır?:

Etken maddesi Permetrin olan ANTI-BIT Şampuan, başta görülen  bit enfeksiyonu tedavisinde ve önlenmesinde uygulanır.

ANTI-BIT Şampuan Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Baş biti ve bit yumurtalarını öldürücü etkisi mevcuttur.
 3. Şampuanı size reçete edilen sürenin tamamı boyunca kullanınız. Bit enfeksiyonu tamamıyla temizlenmeden de belirtilerde iyileşmeler görülebilir. Şayet belirtilerinizde iyileşme görülmezse veya daha da kötüleşirse acil olarak hekiminize başvurmanız gereklidir.
 4. Bit enfeksiyonunun tekrarlamaması için tüm giysilerinizi, çarşaflarınızı, taraklarınızı, fırçalarınızı sıcak su içinde güçlü bir temizleyici ile iyice yıkayınız. Yıkanamayan eşyalarınız için özel bit kontrol spreyleri kullanınız.
 5. Aile içindeki bireylere bit bulaşıp bulaşmadığını kontrol ediniz. Bit tarak, saç fırçası, saç bantları ve şapka yoluyla  veya kafa kafaya temasla bulaşabilir.
 6. Şampuanı, ilk uygulamadan sonra ertesi gün tekrar uygulayınız. Daha sonra bit ve sirkelerin temizlendiğinden emin olmak için en az 7 gün bekleyip, 3. uygulamayı yapınız. Ancak bu uygulama 3 haftadan fazla tekrarlanmamalıdır.
 7. Ağzınıza, burnunuza,  gözünüze temas ettirmeyiniz. Teması halinde bol su ile yıkayınız.
 8. Güneş yanığı, rüzgar yanığı, kuru, çatlak ve tahriş olmuş ciltlerde kullanmak sakıncalıdır.
 9. Bit enfeksiyonu bulaşıcı olduğundan  enfeksiyon tamamıyla iyileşene kadar  çevrenizdekilerle yakın temastan kaçınmalısınız. Ek olarak yastık, yatak çarşafı, saç tokası, tarak, şapka ve benzeri kişisel eşyalarınızı etrafınızdaki kişilerle paylaşmaktan kaçınmalısınız.
 10. Şampuanı 6 aylıktan küçük bebeklerde kullanmak sakıncalıdır.
 11. Gebelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan kullanmamalısınız.

ANTI-BIT Şampuan’ın Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete eANTI-BIT Şampuanttiyse o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Saçlarınızı ıslatınız ve  şampuanı  saçlarınızın tümüne uygulayınız. İyice köpürttükten sonra durulayınız. Ardından saçlarınızı ikinci kez şampuanlayınız ve etkisini göstermesi için 10 dakika bekleyiniz. Daha sonra sıcak su ile durulayınız. Saçınızdan bit yumurtalarını almak için sirke tarağı kullanmanız gereklidir. Bu uygulamayı 2. gün de tekrarlayınız. Daha sonra bit ve sirkelerin temizlendiğinden emin olmak için en az 7 gün bekleyip, 3. uygulamayı yapınız.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Kaşıntı, döküntü, kızarıklık, batma hissi ve şişlik seyrek görülen yan etkilerdir.

 

Etken Maddesi: Permetrin
Ticari-Jenerik ismi: ANTI-BIT Şampuan

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.