SPAZMODIN 40 mg Film Tablet

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır?:

Etken maddesi Otilonyum bromür  olan SPAZMODIN 40 mg Film Tablet, sindirim sistemindeki düz kasları etkileyerek çalışan spazm (kasılma) giderici ve sindirim kanalının aşırı motilitesini (hareket bozukluğunu) düzenleyici bir preparattır. Karında şişlik, baskı veya gerginlik hissi, bulantı, karın ağrısı, kabızlık, ishal, acil tuvalet ihtiyacı ve benzeri belirtilerle ayırt edilen  İrritabl Bağırsak Sendromu tedavisinde ve ağrılı bağırsak spazmları, şişkinlik ve hareket bozukluğu ile ayırt edilen olan diğer sindirim sistemi rahatsızlıklarının tedavisinde uygulanır.

SPAZMODIN 40 mg Film Tablet Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Sindirim sistemindeki düz kasları etkileyerek çalışan spazm (kasılma) giderici ve sindirim kanalının aşırı motilitesini (hareket bozukluğunu) düzenleyici bir preparattır.
 3. Mide-bağırsak sisteminde delinme, tıkanma veya bunların şüphesi varsa; kullanmak sakıncalıdır.
 4. Şayet göz tansiyonunuz (glokom) veya prostat büyümesi varsa veya şeker hastasıysanız  veya mide çıkışında tıkanıklık ve benzeri rahatsızlıklarınız varsa, hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.
 5. Çocuklarda kullanmak sakıncalıdır.
 6. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için kullanılması tavsiye edilmez. Hekiminize sormadan kesinlikle  kullanmak sakıncalıdır.

SPAZMODIN 40 mg Film Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber yemeklerden 20 dakika önce almanız gerekir.
 3. Ağrılı kasılmaların azaltılması için günde 2-3 kere 1 tablet,

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. İlacın kullanımına bağlı olarak yaygın görülen herhangi bir yan etki bildirilmemiştir.

Etken Maddesi:  Otilonyum bromür

Ticari-Jenerik ismi: SPAZMODIN 40 mg Film Tablet

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.