ALEVE 220 mg Film Tablet

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Naproksen sodyum olan  ALEVE 220 mg Film Tablet, vücutta  iltihap ve ağrıya neden olan belirli biyolojik faktörleri gideren, ağrı kesici ve iltihap giderici bir preparattır. Ek olarak ateş düşürücü özelliği de mevcuttur. Baş ağrısı, diş ağrısı, soğuk algınlığına bağlı ağrılar, adet sancılarının neden olduğu ağrılar, diş çekimi sonrası görülen ağrılar, spor kazalarında meydana gelen burkulma ve gerilme ile ilgili ağrılar, eklem ağrısı, kas ağrısı  ve ateş vakıalarında ağrı kesici ve ateş düşürücü olarak uygulanır.

ALEVE 220 mg Film Tablet Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Vücutta  iltihap ve ağrıya neden olan belirli biyolojik faktörleri gideren, ağrı kesici , ateş düşürücü ve iltihap giderici bir preparattır.
 3. Şayet geçmişte yaşanmış veya şu an var olan  mide – bağırsak ülseri, mide ve bağırsaklarda kanama ve ciddi kalp yetmezliği vakıalarından herhangi birine sahipseniz  bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.
 4. Şayet daha önceden geçirmiş olduğunuz kalp krizi ve felç , kanama ve pıhtılaşma bozukluğu,geçirmiş olduğunuz  mide ülseri veya mide kanaması  ile kalp yetmezliği, yüksek kan basıncı, yüksek tansiyon, astım, burunda  polip varlığı, karaciğer  hastalığı, böbrek hastalığı , sigara kullanımı ve benzeri vakıalarda hekimi bilgilendirmeden bu ilacı kullanmak sakıncalıdır..
 5. Kullanımı  mide ve bağırsaklarda kanama ve delinme ve benzeri riskler meydana çıkarabilir.Siyah, kanlı veya katranımsı dışkı ve kanlı öksürük veya kahve telvesi görünümünde  kusma gibi kanama belirtilerinden herhangi biri görüldüğünde acil olarak hekiminize müracaat etmelisiniz.
 6. İlacın kullanımı sırasında göğüs ağrısı, halsizlik, nefes almada zorluk, konuşmada bozukluk, görme ve denge bozuklukları ve benzeri kalp ve dolaşın sorunlarının herhangi biri ile karşılaşırsanız tıbbi yardım için acil olarak hekiminize müracaat etmelisiniz.
 7. Kullanımı kalp krizi ve felç de dahil olmak üzere yaşamı tehdit eden kalp  ve dolaşım sorunlarını arttırmaktadır. İlacın kullanım süresi uzadıkça bu riskler daha da artacaktır.
 8. Bypass ameliyatı öncesi ve sonrası kesinlikle kullanmak sakıncalıdır.
 9. Yaşlı yetişkinlerin mide ve bağırsaklarla ilgili yan etkilere maruz kalma riski daha fazladır.
 10. 12 yaşından küçük çocuklarda kullanılmamalıdır.
 11. İlacın sakinleştirici etkisinden dolayı, araç ve makine kullanmak ve benzeri zinde ve uyanık olmayı gerektiren etkinliklerde dikkat etmelisiniz.
 12. Hamilelerde çok gerekmedikçe kullanılmamalıdır. İlk altı ayında sadece hekiminize danıştıktan sonra kullanabilirsiniz. Emzirme döneminde, anne sütüne geçer ve emzirilen bebeğe zarar verebilir. Hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

ALEVE 220 mg Film Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber almanız gerekir. Yemekten sonra tok karnına alınmalıdır.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Baş dönmesi, sersemlik, yorgunluk, mide ağrısı, mide yanması ve ekşimesi, şişkinlik, kusma, ishal veya kabızlık  yaygın görülen yan etkilerdir.

 

Etken Maddesi: Naproksen sodyum
Ticari-Jenerik ismi:  ALEVE 220 mg Film Tablet

ALEVE 220 mg Film Tablet Resmi prospektüsü için üretici ilaç firması sitesini incelemenizi tavsiye ederiz.

ALEVE 220 mg Film Tablet Resmi prospektüsü için üretici ilaç firması sitesini incelemenizi tavsiye ederiz.

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.