REPELIT Tablet

REPELIT Tablet neye iyi gelir?

Kullanımı :

Etken maddesi Repaglinid olan REPELIT Tablet, insüline bağımlı olmayan (diyabet Tip 2) hastaların kandaki şeker seviyesini kontrol altına almaya yardımcı olan bir diyabet (şeker hastalığı) ilacı olup,Bu ilaç pankreasın insülin salgılamasını sağlayarak  kan şekerini düşürür. Kan şekeri seviyesinin normalin üstünde olmasının, diyet, kilo kaybı ve egzersizle kontrol altına alınamadığı tip 2 diyabet (insüline bağımlı olmayan diyabet) durumunda kullanılan bir preparattır.  İnsüline bağımlı olmayan (diyabet Tip 2) durumunda diyet ve egzersiz ile beraber uygulanır. Doktorunuz uygun gördüğünde diğer diyabet ilaçları ile beraber de uygulanabilir.

REPELIT Tablet Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. İnsüline bağımlı olmayan (diyabet Tip 2) hastaların kandaki şeker seviyesini kontrol altına almaya yardımcı olan bir diyabet (şeker hastalığı) ilacı olup,
 3. Bu ilacı tip 1 diyabetiniz varsa veya diyabetik ketoasidoz durumuna sahipseniz bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.
 4. Alkol kullanma, çok fazla egzersiz yapma, aşırı stres ve öğün atlama ve benzeri vakıalar kan şekerinizin normalin altına düşmesine sebep olur. Bundan dolayı günlük yaşamınızda bunlara  dikkat etmeniz gereklidir.
 5. Aşırı susuzluk, açlık ve sık idrara çıkma vakıaları  kan şekeri seviyesinin çok fazla yüksekliğinin belirtileridir. Derhal hekiminize müracaat etmelisiniz.
 6. Bu ilaç, diyet, egzersiz ve kilo kontrolünü içeren  tedavi biçiminin sadece bir parçasıdır. Diyet, egzersiz ve kilo kontrolüne sıkı biçimde uymalısınız.
 7. ilacınızı düzenli bir biçimde atlamadan kullanmalısınız. İlacınız tamamen bitmeden hekiminize tekrar  reçete ettirmelisiniz.
 8. Karaciğer hastalığınız veya kalp hastalığı geçmişiniz var ise bu ilacı kullanmadan önce hekiminize bildiriniz.
 9. Kan şekeri seviyesinin düştüğünün belirtileri olan açlık, baş ağrısı, bilinç bulanıklığı, aşırı hassaslık, uyuşukluk hali, güçsüzlük, halsizlik, baş dönmesi, titremeler, terleme, hızlı kalp atışları, nöbet (istem dışı kasılmalar), bayılma veya koma vakıaları için yanınızda daima şeker veya şeker içeren bir yiyecek bulundurmalısınız.
 10. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekiminize sormadan bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.

REPELIT Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacın her dozunu yemek yemeden önceki 30 dakika içerisinde veya yemekle beraber bir bardak dolusu su ile beraber almanız gerekir./li>

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Grip belirtileri, burun akıntısı, burun tıkanıklığı, öksürük, sırt ağrısı, baş ağrısı ve eklem ağrısı ve benzeri hafif yan etkiler görülebilir.

Etken Maddesi: Repaglinid

Ticari-Jenerik ismi: REPELIT Tablet

Okuduğunuz ilaç: REPELIT Tablet
Web adresi : https://ilac.neyeiyigelir.com/repelit-tablet.htm

Karekod :
Scan the QR Code


Çeşitli alternatif ilaçları aramak için:
REPELIT Tablet Google
REPELIT Tablet Yandex
Bugün: 19-Feb-2019 00:26:15
Ulusalarası saat: 18-02-19 21:26:15
Yazı tarihi ve Günü : 6 Kasım 2018Salı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
AYRA Tablet
AYRA Tablet

Kullanımı : Etken maddesi  Kandesartan sileksetil olan  AYRA Tablet, kan damarlarını daraltarak kan basıncının yükselmesine neden olan ‘‘anjiyotensin II’’ isimli...

EFEXOR XR 150 mg Mikropellet Kapsül

Kullanımı : Etken maddesi Venlafaksin hidroklorür olan EFEXOR XR 150 mg Mikropellet Kapsül, beyinde dengesiz hale gelerek endişe, kaygı ve depresyona neden...

Kapat