MIFLONIDE 400 mcg İnhaler Kapsül

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Budesonid olan MIFLONIDE 400 mcg İnhaler Kapsül, vücutta iltihabi vakıalara sebep olan maddelerin salınmasını engelleyerek çalışır. Akciğerlerde küçük hava yollarındaki iltihabı azaltarak solunum yollarını açık tutar ve astım belirtilerini azaltır. Yetişkinlerde ve 6 yaş üzeri çocuklarda astımın uzun süreli tedavisinde ve yetişkinlerde kronik tıkayıcı bronşit tedavisinde uygulanır. Düzenli kullanımı astım ataklarının önlenmesine ve nefes alma sorunlarının hafifletilmesine yardımcı olur.

MIFLONIDE 400 mcg İnhaler Kapsül Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Akciğerlerde küçük hava yollarındaki iltihabı azaltarak solunum yollarını açık tutar ve astım belirtilerini azaltır. Yetişkinlerde ve 6 yaş üzeri çocuklarda astımın uzun süreli tedavisinde ve yetişkinlerde kronik tıkayıcı bronşit tedavisinde uygulanır.
 3. Kapsülleri kesinlikle yutmayınız.
 4. Tüberküloz iyileştirilmesi görüyorsanız veya daha önce tüberküloz geçirdiyseniz;  kullanmaya başlamadan önce hekiminize bildirmelisiniz.
 5. Başlamış olan astım krizi anında kullanmak sakıncalıdır. Başlamış olan astım krizi iyileştirilmesi için daha hızlı etkisi olan inhalasyon ilaçları kullanılmalıdır.
 6. Laktoz içermektedir. Şayet doktorunuz tarafından bazı şekerlere karşı tolerans bozukluğunuz olduğu söylenmişse, kullanmadan önce hekiminize bildirmelisiniz.
 7. Kullanımı sırasında kalp atışlarında artış, nöbetler, uykusuzluk, huzursuzluk, mide bulantısı, kusma, baş ağrısı vakıalarından herhangi biri  görüldüğünde  doz ayarı yapılabilmesi için acil olarak hekimi arayınız.
 8. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

MIFLONIDE 400 mcg İnhaler Kapsül’ün Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Kapsülleri sadece aynı ilaç kutusundan çıkan  inhalasyon cihazını kullanarak oral inhalasyon yoluyla uygulayınız. Kesinlikle yutmayınız.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Öksürük, ağız veya boğazda enfeksiyon (örneğin, ağızda pamukçuk) yaygın görülen yan etkilerdir.

 

Etken Maddesi: Budesonid
Ticari-Jenerik ismi: MIFLONIDE 400 mcg İnhaler Kapsül

MIFLONIDE 400 mcg İnhaler Kapsül Resmi prospektüsü için üretici ilaç firması sitesini incelemenizi tavsiye ederiz.

miflonide-400-mcg-inhaler-kapsul-kullanma-talimati

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.