Bioment BID 200/28 Oral Süspansiyon İçin Kuru Toz

Bioment BID 200/28 Oral Süspansiyon İçin Kuru Toz neye iyi gelir?

Kullanımı:

Etken maddesi  Amoksisilin-Potasyum klavulanat  olan .Bioment BID 200/28 Oral Süspansiyon İçin Kuru Toz, vücuttaki bakterilerle mücadele ederek , bronşit,  zatürre, sinüzit, kulakta gelişen enfeksiyonlar,  idrar yolu enfeksiyonlarını (böbrek iltihaplanması gibi) ve cilt enfeksiyonlarını  tedavi edici bir antibiyotiktir.

Bioment BID 200/28 Oral Süspansiyon İçin Kuru Toz Kullananlar için Uyarılar:

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Vücuttaki bakterilerle mücadele ederek , bronşit,  zatürre, sinüzit, kulakta gelişen enfeksiyonlar,  idrar yolu enfeksiyonlarını (böbrek iltihaplanması gibi) ve cilt enfeksiyonlarını  tedavi edici bir antibiyotiktir.
 3. Bu ilaç soğuk algınlığı veya grip ve benzeri virüsün neden olduğu  enfeksiyonları tedavi etmeyecektir.
 4. Şayet karaciğer hastalığı, böbrek hastalığı veya mononükleoz  vakıalarından birini taşıyorsanız bu ilacı kullanmadan önce hekimi bilgilendirmeniz gereklidir. İlacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamaları ve spesifik testlere gereksinim duyabilirsiniz.
 5. Bu ilacı kullanırken aşırı sulu ve kanlı ishaliniz varsa ishali durdurmak için başka bir ilaç kullanmak sakıncalıdır, derhal hekiminize başvurup, acil yardım isteyiniz.
 6. Bu ilacı kullanırken  iyileşme kaydettiğinizi düşünseniz bile hekimin tavsiye ettiği ya da ilaç prospektüsünde yazan zaman ve süre kadar kullanmanız gerekiyor. Çünkü enfeksiyon tamamen temizlenmeden de iyileşme belirtileri görülebilir.
 7. Bu ilacı kullanırken bol sıvı tüketmelisiniz.
 8. Bu ilacın kullanımı doğum kontrol haplarının etkisini azaltmaktadır. İstenmeyen bir gebelik olmaması için hormonal olmayan ikinci bir doğum kontrol yöntemi ile korununuz.
 9. Gebelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan bu ilacı kullanmamalısınız.

Bioment BID 200/28 Oral Süspansiyon İçin Kuru Toz’un Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacınızı doğru dozda aldığınızdan emin olmak için  bir ölçüm kaşığı veya süspansiyonun kendi doz kabı ile almanız gerekir. Yemek kaşığı kullanmak sakıncalıdır.

 

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Mide bulantısı, mide ağrısı, iştah kaybı , koyu renkli idrar, kil renkli dışkı, sarılık ve üç günden fazla süren ishaliniz varsa ilacı kullanmayı durdurup, derhal hekiminize müracaat etmelisiniz.

 

Etken Maddesi: Amoksisilin-Potasyum klavulanat

Ticari-Jenerik ismi:Bioment BID 200/28 Oral Süspansiyon İçin Kuru Toz

Okuduğunuz ilaç: Bioment BID 200/28 Oral Süspansiyon İçin Kuru Toz
Web adresi : https://ilac.neyeiyigelir.com/bioment-bid-20028-oral-suspansiyon-icin-kuru-toz.htm

Karekod :
Scan the QR Code


Çeşitli alternatif ilaçları aramak için:
Bioment BID 200/28 Oral Süspansiyon İçin Kuru Toz Google
Bioment BID 200/28 Oral Süspansiyon İçin Kuru Toz Yandex
Bugün: 20-Aug-2018 01:52:53
Ulusalarası saat: 19-08-18 22:52:53
Yazı tarihi ve Günü : 13 Mayıs 2018Pazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
CEMPES 300 mg Kapsül
CEMPES 300 mg Kapsül

Kullanımı : Etken maddesi  Sefdinir olan CEMPES 300 mg Kapsül, vücuttaki bakterilerle mücadele ederek, bir çok farklı türdeki bakteriyel enfeksiyonu tedavi edici bir...

CIPROKABI 400 mg/200 ml I.V. Çözelti 1 Torba
CIPROKABI 400 mg/200 ml I.V. Çözelti 1 Torba

Kullanımı : Etken maddesi  Siprofloksasin olan CIPROKABI 400 mg/200 ml I.V. Çözelti 1 Torba, vücuttaki bakterilerle mücadele ederek, bakterilerin neden olduğu...

Kapat