PENBISIN Flakon

PENBISIN Flakon neye iyi gelir?

Kullanımı :

Etken maddesi Ampisilin olan PENBISIN Flakon, vücut içerisindeki bakterilerle mücadele eden penisilin grubu  bir antibiyotiktir. Bakteriyel enfeksiyonların iyileştirilmesi ile ilgilidir. Menenjit, zatürre, kulak enfeksiyonları, septisemi, deri enfeksiyonları, bel soğukluğu (gonore), E. coli veya salmonella enfeksiyonları ve  idrar yolu enfeksiyonlarında uygulanır.

PENBISIN Flakon Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Vücut içerisindeki bakterilerle mücadele eden penisilin grubu  bir antibiyotiktir. Bakteriyel enfeksiyonların tedavisinde uygulanır.
 3. Penisilin grubu ilaçlara alerji durumu var ise bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.
 4. Bu ilacın kullanımı doğum kontrol haplarının etkisini azaltabilir. ilacın kullanımı sırasında istenmeyen gebelikleri önlemek için hormonal olmayan ikinci bir doğum kontrol yöntemi (kondom, prezervatif, diyafram, spermisid, vb.) kullanmalısınız.
 5. Şayet Mononükleoz, karaciğer veya böbrek hastalığı,  kanama ve pıhtılaşma bozukluğu, antibiyotik kullanımı ile ilgili  ishal veya geçirmiş olduğunuz herhangi bir  alerji ve benzeri rahatsızlıklarınız var ise  bu ilacı kullanmaya başlamadan önce hekiminize durumunuzu anlatınız. İlacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir veya ilacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına veya spesifik testlere gereksinim duyabilirsiniz.
 6. Bu ilaç soğuk algınlığı veya grip ve benzeri virüs enfeksiyonlarını tedavi etmemektedir.
 7. İlacı kullanırken iyileşme kaydettiğinizi düşünseniz bile ilacınızı hekimin önerdiği süre boyunca kullanınız. Çünkü enfeksiyon tamamiyle tedavi edilmeden de şikayetlerinizde iyileşme belirtileri görülebilir.
 8. Gebelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.

PENBISIN Flakon’un Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacın uygulaması hastane veya klinik ortamda yapılması gereklidir.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Sulu ve kanlı ishal, ateş, üşüme, vücut ağrısı,  grip belirtileri, sinirlilik haliyle beraber baş ağrısı, ciltte kırmızı döküntü, deride soyulma ve benzeri rahatsızlıklardan herhangi biri ile karşılaşırsanız, derhal hekiminize durumu bildiriniz.

Etken Maddesi: Ampisilin

Ticari-Jenerik ismi: PENBISIN Flakon

Okuduğunuz ilaç: PENBISIN Flakon
Web adresi : http://ilac.neyeiyigelir.com/penbisin-flakon.htm

Karekod :
Scan the QR Code


Çeşitli alternatif ilaçları aramak için:
PENBISIN Flakon Google
PENBISIN Flakon Yandex
Bugün: 24-Feb-2018 14:35:56
Ulusalarası saat: 24-02-18 11:35:56
Yazı tarihi ve Günü : 9 Ağustos 2017Çarşamba

Son arananlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
ALLENIK Ampul

Kullanımı : Etken maddesi Difenhidramin hidroklorür olan  ALLENIK Ampul, bünyedeki histaminin etkilerine zıt yönlü etki gösteren ve...

Bactroban Krem

Kullanımı : Etken maddesi  Mupirosin olan Bactroban Krem, cilt üzerindeki bakterilerin gelişmesini önleyerek çalışan, bakterilerin neden olduğu cilt enfeksiyonları üzerinde etkili...

Kapat