Silina Flakon

Silina Flakon neye iyi gelir?

Kullanımı:

Etken maddesi Ampisilin olan Silina Flakon, vücuttaki bakterilerle mücadele ederek, zatürre, bel soğukluğu, kulakta gelişen enfeksiyonlar,  idrar yolu enfeksiyonları ve E. coli veya salmonella enfeksiyonlarını tedavi edici penisilin grubu bir antibiyotiktir.

Silina Flakon Kullananlar için Uyarılar:

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Vücuttaki bakterilerle mücadele ederek, zatürre, bel soğukluğu, kulakta gelişen enfeksiyonlar,  idrar yolu enfeksiyonları ve E. coli veya salmonella enfeksiyonlarını tedavi edici penisilin grubu bir antibiyotiktir.
 3. Şayet penisilin grubu antibiyotiklere ve sefalospolin grubu ilaçlara alerji durumu varsa veya  böbrek hastalığı, astım, mononükleoz , herhangi bir kanama ve pıhtılaşma bozukluğu, antibiyotik kullanımdan kaynaklanan ishal veya geçirmiş olduğunuz herhangi bir alerji  durumu  varsa bu ilacı kullanmadan önce hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir.. İlacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere gereksinim duyabilirsiniz.
 4. Bu ilaç soğuk algınlığı veya grip ve benzeri virüslerin neden olduğu  enfeksiyonları tedavi etmeyecektir.
 5. Bu ilacın kullanımı ishale neden olabilir ve bu durum yeni bir enfeksiyonun başlangıç işareti olabilir. İlacın kullanımı sırasında aşırı sulu ve kanlı ishaliniz varsa ishali durdurmak için başka bir ilaç kullanmak sakıncalıdır, derhal hekiminize başvurup, acil yardım isteyiniz.
 6. Tedavi süresi esnasında ilacın durumunuzu  iyileştirdiğinden emin olmanız için,  kan değerlerinizi tahlil ettirmelisiniz. Ek olarak karaciğer ve böbrek fonksiyonlarınızı da test ettirmelisiniz.
 7. Bu ilacı bel soğukluğu hastalığı için kullanıyorsanız, doktorunuz cinsel yolla bulaşan başka bir hastalık olan, frengi (sifiliz) içinde test yaptırmanızı isteyebilir.
 8. Bu ilacı kullanırken  iyileşme kaydettiğinizi düşünseniz bile hekimin tavsiye ettiği ya da ilaç prospektüsünde yazan zaman ve süre kadar kullanmanız gerekiyor. Çünkü enfeksiyon tamamen temizlenmeden de iyileşme belirtileri görülebilir.
 9. Bu ilacın kullanımı doğum kontrol haplarının etkisini azaltmaktadır. İstenmeyen bir gebelik olmaması için hormonal olmayan ikinci bir doğum kontrol yöntemi ile korununuz.
 10. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekiminize sormadan bu ilacı kullanmak sakıncalıdır. Doğmamış bebeğe zarar vermesi beklenemez. Fakat emzirme döneminde emzirilen bebeğe zarar verebilir.

 

Silina Flakon’un Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Bu ilaç kas içine veya doğrudan veya infüzyon yoluyla toplardamar içine uygulanır.

 

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Mide bulantısı, mide ağrısı, iştah kaybı , düşük ateş,  koyu renkli idrar, kil renkli dışkı, sarılık ve üç günden fazla süren ishal, kolay kanama veya çürük oluşumu, idrar yapmada zorluk, Ajitasyon, bilinç bulanıklığı, anormal düşünce veveyavranışlar, gözlerde kararma, nöbet, istem dışı kasılma, vücut ağrısı, grip belirtileri  gibi yan etkilerden herhangi biri  varsa ilacı kullanmayı durdurup, derhal hekiminize müracaat etmelisiniz.

 

Etken Maddesi: Ampisilin

Ticari-Jenerik ismi:  Silina Flakon

Okuduğunuz ilaç: Silina Flakon
Web adresi : https://ilac.neyeiyigelir.com/silina-flakon.htm

Karekod :
Scan the QR Code


Çeşitli alternatif ilaçları aramak için:
Silina Flakon Google
Silina Flakon Yandex
Bugün: 19-Dec-2018 07:05:11
Ulusalarası saat: 19-12-18 04:05:11
Yazı tarihi ve Günü : 17 Haziran 2017Cumartesi

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
TIYOZID Ampul
TIYOZID Ampul

Kullanımı : Etken maddesi Tiyokolşikosid olan  TIYOZID Ampul, omurilik kaynaklı  kas gerginliğini azaltmaya yararlı ve ortadan kaldıran kas gevşetici bir preparattır.  Yetişkinlerde ve...

SPAZMOSEL 20 mg IM/IV/SC Enjeksiyonluk Çözelti İçeren Ampul

Kullanımı : Etken maddesi Hiyosin – N – butilbromür olan SPAZMOSEL 20 mg IM/IV/SC Enjeksiyonluk Çözelti İçeren Ampul, sindirim sistemi ve üreme...

Kapat