Ormil Film Tablet

Ormil Film Tablet neye iyi gelir?

Kullanımı :

Etken maddesi  Verapamil hidroklorür olan Ormil Film Tablet, yüksek kan basıncı varlığında, atar damarların gevşemesini sağlayan, yüksek tansiyon ilacı olup, Atar damarları genişleterek hem kan basıncını düşürür, hemde kalbin kan pompalamasını kolaylaştırır. Yüksek tansiyon (hipertansiyon) tedavisinde; kalp krizi sonrasında görülebilecek anjina pektoris durumu; kalbe kan sağlayan damarlarda görülen yetmezlik ( koroner yetmezlik) rahatsızlıklarında  ve belirli kalp ritm bozuklukları tedavisinde uygulanır.

Ormil Film Tablet Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Bu ilaç yüksek tansiyon (hipertansiyon) tedavisinde; kalp krizi sonrasında görülebilecek anjina pektoris durumu; kalbe kan sağlayan damarlarda görülen kronik yetmezlik (kronik koroner yetmezlik) rahatsızlıklarında  ve belirli kalp ritm bozuklukları tedavisinde uygulanır.
 3. Şayet bu ilacı yüksek tansiyon iyileştirilmesi  için kullanıyorsanız, iyileşme kaydettiğinizi düşünseniz bile ilacı kullanmaya devam ediniz. Çünkü yüksek tansiyon sıklıkla belirti göstermez.
 4. İlacın kullanımının üzerinizde etkisinin olumlu olup olmadığını anlamak için tansiyonunuzu düzenli olarak kontrol ettirmeniz gereklidir.
 5. Bu ilacın kullanımını hekiminize sormadan bırakmamalısınız ve doz atlaması yapmayınız. Çünkü ilacın alımını aniden durdurmak durumunuzu kötüleştirebilir.
 6. İlacınızı düzenli bir biçimde atlamadan kullanmalısınız. İlacınız tamamen bitmeden hekiminize tekrar  reçete ettirmelisiniz.
 7. Bu ilaç, diyet, egzersiz ve kilo kontrolünü içeren  tedavi biçiminin sadece bir parçasıdır. Diyet, egzersiz ve kilo kontrolüne sıkı biçimde uymalısınız.
 8. Şayet herhangi bir ameliyat olma durumu varsa, ameliyattan belli bir süre önce bu ilacı tam olarak ne kadar kullandığınızı cerrahınıza bildiriniz. İlacı kısa bir süreliğine durdurmanız gerekebilir.
 9. Şayet  böbrek hastalığı, karaciğer hastalığı, kalp yetmezliği, tansiyonun çok düşük olması durumu, kalp ritm bozukluğu ve  herhangi bir kas-sinir bozukluğu gibi rahatsızlıklarınız var ise bu ilacı kullanmadan önce hekimi bilgilendirmelisiniz. Bu ilacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere gereksinim duyulabilir.
 10. Şayet son zamanlarda geçirilen bir kalp krizi, kardiyojenik şok,  ciddi kalp hastalıkları vakıalarından herhangi birine  sahipseniz  bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.
 11. İlacın kullanımı düşünce ve reaksiyonlarınızı bozabilecek yan etkilere sahip olduğundan, makine ve araba kullanmak ve benzeri zinde ve uyanık olmayı gerektiren aktivasyonlarda dikkat etmelisiniz.
 12. Hamilelik  ve emzirme dönemlerinde bu ilacı hekiminize sormadan  kullanmak sakıncalıdır.

Ormil Film Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacınızı bir bardak dolusu su  ile beraber  almanız gerekir.  Tercihen yemek sırasında veya yemekten hemen sonra almanız gerekir.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2.  Kalp ritm bozuklukları veya yavaş kalp atışları vakıalarında  tıbbi yardım almak için acil olarak hekiminize müracaat etmelisiniz.

 

Etken Maddesi: Verapamil hidroklorür

Ticari-Jenerik ismi:  Ormil Film Tablet

Okuduğunuz ilaç: Ormil Film Tablet
Web adresi : http://ilac.neyeiyigelir.com/ormil-film-tablet.htm

Karekod :
Scan the QR Code


Çeşitli alternatif ilaçları aramak için:
Ormil Film Tablet Google
Ormil Film Tablet Yandex
Bugün: 20-Jun-2018 18:22:42
Ulusalarası saat: 20-06-18 15:22:42
Yazı tarihi ve Günü : 14 Ağustos 2017Pazartesi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
TRAKTUS 600 mg Tek Kullanımlık Toz İçeren Poşet

Kullanımı : Etken maddesi Asetilsistein olan TRAKTUS 600 mg Tek Kullanımlık Toz İçeren Poşet, vücudun farklı  bölgelerini (akciğerler, boğaz, ağız gibi)...

CEDRINA XR 200 mg Uzatılmış Salınımlı Tablet
CEDRINA XR 200 mg Uzatılmış Salınımlı Tablet

Kullanımı : Etken maddesi  Ketiapin fumarat olan CEDRINA XR 200 mg Uzatılmış Salınımlı Tablet, beyindeki bazı kimyasalların etkilerini değiştirerek...

Kapat