Talozin Tablet

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Sotalol hidroklorür olan Talozin Tablet, toplardamar ve atardamarlar üzerinden kan akışını ve kalbi etkileyerek çalışır.  Kalp kulakçıklarındaki (kalbin sağ ve sol yarısında üstte yer alan iki boşluktan her biri) normal ritmik kasılmaların kas duvarının düzensiz titreşimlerine dönüşmesiyle belirgin, küçük titreşimler şeklindeki ani kasılmalar ve belirli kalp ritm bozuklukları ile ilgili bir preparattır.

Talozin Tablet Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Kalp kulakçıklarındaki (kalbin sağ ve sol yarısında üstte yer alan iki boşluktan her biri) normal ritmik kasılmaların kas duvarının düzensiz titreşimlerine dönüşmesiyle belirgin, küçük titreşimler şeklindeki ani kasılmalar ve belirli kalp ritm bozuklukları ile ilgili bir preparattır.
 3. İlacın kullanımını  öncelikle hekiminize sormadan bırakmamalısınız veya doz atlaması yapmayınız. İlacı birden kesmek kalbinizle ilgili ciddi sorunlara sebep olur, hastalığınız daha da kötüleşebilir.
 4. Şayet nefes darlığı ve benzeri tıkanma ile ilişkili akciğer hastalıkları, geçmişte uzun QT sendromu öyküsü,  toplardamara enjeksiyon yoluyla diltiazem hidroklorür (Diltizem) veya verapamil hidroklorür (İsoptin) uygulanıyor olması, sinoatrial blok² denilen bir kalp hastalığı, belirli kalp hastalıkları özellikle de atriyoventriküler blok¹ veya hasta sinüs sendromu,dolaşımdaki kanda bulunan potasyum konsantrasyonunun anormal derecede düşük olması, kontrol altına alınmamış kalp yetmezliği, şok, nabzın çok yavaş atması (dakikada 50 vuruştan daha az), tansiyonun (kan basıncının) düşük olması; ve benzeri durmlardan herhangi birine sahipseniz bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.
 5. Reklam
 6. Bir ameliyat geçirme olasılığınız var ise belirli bir süre önceden bu ilacı kullandığınızı hekiminize bildirmelisiniz. İlacı kısa bir süreliğine durdurmanız gerekebilir.
 7. Şayet yakın zamanda geçirilen bir kalp krizi öyküsü, geçmişte bir kalp hastalığı veya konjestif kalp yetmezliği öyküsü,  kanda düşük potasyum veya magnezyum seviyesi ve benzeri herhangi bir elektrolit³ dengesizliği, bronşit veya amfizem (doku ve organlar arasında hava kalması) ve benzeri solunum problemleri,  diyabet (şeker hastalığı), böbrek hastalığı, tiroid bozukluğu vakıalarından herhangi birine sahipseniz bu ilacı kullanmadan önce hekimi bilgilendirmelisiniz.
 8. Hamilelerde ve emzirme dönemlerinde bu ilacı hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

Talozin Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber almanız gerekir. İlacınızı her gün aynı saatte almaya özen gösteriniz.

 

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Kalp yetmezliğinin şiddetlenmesi, kalp atışlarında yavaşlama, ellerde ve ayaklarda soğuma, bilinç bulanıklığı, halüsinasyon, bayılma, baş dönmesi hissi, hızlı veya çarpıntılı kalp atışları, göğüs ağrısı, nefes darlığı ve benzeri yan etkilerde tıbbi yardım için derhal hekiminize müracaat etmelisiniz.

 

 

Etken Maddesi:  Sotalol hidroklorür

Ticari-Jenerik ismi: Talozin Tablet

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
DUOHEKS Gargara

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? : Etken maddesi Benzidamin hidroklorür, Klorheksidin glukonat olan  DUOHEKS Gargara, vücutta iltihaba ve ağrıya neden olan biyolojik faktörleri gideren, ağız...

KENFIX 8 mg Kapsül
KENFIX 8 mg Kapsül

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? : Etken maddesi Tiyokolşikosid olan KENFIX 8 mg Kapsül, kasların aşırı seviyede gerilmesinden sorumlu olan beyin ve omurilik kaynaklı  kas...

Kapat