ZADITEN Şurup

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır?:

Zaditen Şurup’un etken maddesi Ketotifen olan   ZADITEN Şurup, vücuttaki bir doğal histaminin salımını engelleyen, histaminin etkilerine zıt yönlü etki gösteren ve alerjik belirtilerin tedavisinde kullanılan antihistaminik bir preparattır. 6 ay ve 17 yaş arası çocuk ve ergenlerde alerjik nezle; mevsimlere bağlı alerjik nezle (saman nezlesi) ve göz iltihabı ve benzeri alerjik vakıaların belirtilerinin tedavisinde uygulanır.

ZADITEN Şurup Kullananlar için Uyarılar  :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. 6 ay ve 17 yaş arası çocuk ve ergenlerde alerjik nezle; mevsimlere bağlı alerjik nezle (saman nezlesi) ve göz iltihabı ve benzeri alerjik vakıaların belirtilerinin tedavisinde uygulanır.
 3. Epilepsi (sara) hastasıysanız veya daha önce nöbet geçirdiyseniz bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.
 4. Şeker hastalığınız varsa bu ilacı kullanmadan önce hekiminize bildirmelisiniz. İlacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına gereksinim duyabilirsiniz.
 5. İlacı kullanırken alkol almaktan kaçınmalısınız. Alkol ilacın olası yan etkilerini arttırmaktadır.
 6. İlacın alımını hekiminize sormadan aniden bırakmamalısınız. İlacın alımını tamamen bırakmadan önce dozunu yavaş yavaş azaltmanız gerekebilir.İlacın kullanımını aniden bırakmak durumunuzu kötüleştirebilir.
 7. Düşünce ve reaksiyonlarınız bozacak yan etkilere sahiptir. Makine veya araç kullanmak ve benzeri zinde ve uyanık olmayı gerektiren etkinliklerde  dikkat etmelisiniz.
 8. 6 aylıktan küçük bebeklerde kullanılmamalıdır.
 9. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

ZADITEN Şurup’un Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacınızı bir ölçüm kabıyla veya şurubun kendi ölçüm kaşığı ile almanız gerekir. Yemek kaşığı kullanmak sakıncalıdır.

İlacın Olası Yan Etkileri:

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Uykusuzluk, huzursuzluk, uyaranlara aşırı tepki verme ve sinirlilik yaygın görülen yan etkilerdir.

 

Etken Maddesi: Ketotifen

Ticari-Jenerik ismi: ZADITEN Şurup

ZADITEN Şurup Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

ZADITEN-Şurup-İlaç-Prospektüsü

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.