Hernovir Tablet

Hernovir Tablet neye iyi gelir?

Kullanımı:

Etken maddesi  Asiklovir olan Hernovir Tablet, uçuk virüsünün gelişimini ve yayılımını yavaşlatmak suretiyle vücudun enfeksiyonla savaşmasını temin eder. Uçuk virüsünün neden olduğu deri enfeksiyonları, genital uçuk, zona (sinir iltihabına bağlı ağrılı bir deri hastalığı), su çiçeği tedavisinde ve AIDS ve kemik iliği naklinden sonra ciddi bağışıklık sistemi yetersizliği olan hastaların tedavisinde kullanılan bir preparattır.

Hernovir Tablet Kullananlar için Uyarılar:

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Uçuk virüsünün neden olduğu deri enfeksiyonları, genital uçuk, zona (sinir iltihabına bağlı ağrılı bir deri hastalığı), su çiçeği tedavisinde ve AIDS ve kemik iliği naklinden sonra ciddi bağışıklık sistemi yetersizliği olan hastaların tedavisinde kullanılan bir preparattır.
 3. Kullanmaya başladıktan hemen sonra iyileşme belirtileri görülebilir. Doktorunuzun reçetede belirttiği kullanma süresini dikkate almanız gerekir. Çünkü enfeksiyon tamamen temizlenmeden de iyileşmeler görülebilir.
 4. Uçuk belirtileri (kabarma, kaşıntı ve ilgili bölgede karıncalanma hissi) görüldüğünde bu ilacın kullanımına olabildiğince çabuk başlanmalıdır.
 5. İlacı ağzınıza, gözünüze temas ettirmeyiniz. Teması halinde bol su ile yıkayınız.
 6. Uçuk enfeksiyonu bulaşıcı olduğundan enfeksiyonlu bölgeleri diğer kişilere temas ettirmekten kaçınmalısınız. Ek olarak enfeksiyonlu blgelere dokunduktan sonra gözlerinize dokunmaktan kaçınmalısınız. enfeksiyonu başka bölgelere veya diğer kişilere bulaştırmamak için sık sık ellerinizi yıkayınız.
 7. Bu ilacın kullanımı genital uçukların bulaşmasını engellememektedir. Virüsü partnerinize bulaştırmamak için cinsel ilişkiden kaçınmalısınız veya prezervatif kullanınız.
 8. Bu ilacın kullanımı sırasında böbreklerinizin tam anlamıyla çalışması için bol bol su içiniz.
 9. Gebelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan bu ilacı kullanmamalısınız.

Hernovir Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber almanız gerekir. Yemeklerle beraber veya ayrı olarak da alınabilir

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Mide bulantısı, kusma, ishal, iştah kaybı, karın ağrısı, baş ağrısı veya sersemleme hissi ve benzeri hafif yan etkiler görülebilir.

 

Etken Maddesi: Asiklovir

Ticari-Jenerik ismi: Hernovir Tablet

Okuduğunuz ilaç: Hernovir Tablet
Web adresi : http://ilac.neyeiyigelir.com/hernovir-tablet.htm

Karekod :
Scan the QR Code


Çeşitli alternatif ilaçları aramak için:
Hernovir Tablet Google
Hernovir Tablet Yandex
Bugün: 19-Jun-2018 03:48:36
Ulusalarası saat: 19-06-18 00:48:36
Yazı tarihi ve Günü : 22 Ekim 2017Pazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
Magnokal Toz

Kullanımı : Etken maddesi  Magnezyum hidroksit olan Magnokal Toz, asit giderici (antiasit) bir ilaç olup, midedeki asidi nötralize eder. Vücuttaki mide asidini...

QUELEPT 200 mg Film Tablet
QUELEPT 200 mg Film Tablet

Kullanımı : Etken maddesi  Ketiapin fumarat olan QUELEPT 200 mg Film Tablet, beyindeki bazı kimyasalların etkilerini değiştirerek ruhsal bozuklukların düzeltilmesini...

Kapat