DEXFULL SR 75 mg Film Tablet

DEXFULL SR 75 mg Film Tablet neye iyi gelir?

Kullanımı :

Etken maddesi Deksketoprofen trometamol  olan DEXFULL SR 75 mg Film Tablet, vücutta  iltihap ve ağrıya neden olan belirli biyolojik faktörleri gideren, ağrı kesici ve iltihap vakıalarında etkili bir preparattır. Adet dönemi ağrıları (Dismenore), ameliyat sonrası oluşabilecek ağrıların (Postoperatif ) tedavisinde ve akut gut artriti (damla hastalığında görülen eklem iltihabı) iyileştirilmesi, Romatoid artrit (eklemlerde ağrı ve şekil bozukluğuna neden olan devamlı bir hastalık)  iyileştirilmesi,  Osteoartit (kireçlenme) iyileştirilmesi ve Ankilozan spondilit (sırt eklemlerinde sertleşme ile seyreden ağrılı ilerleyici bir romatizmal hastalık) tedavisinde ağrı kesici ve iltihap giderici olarak uygulanır. Ek olarak ateş düşürücü özelliği de mevcuttur.

DEXFULL SR 75 mg Film Tablet Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Çeşitli ağrıların tedavisinde uygulanır.
 3. İlacın kullanımı  mide ve bağırsaklarda kanama ve delinme ve benzeri riskler meydana çıkarabilir.Siyah, kanlı veya katranımsı dışkı ve kanlı öksürük veya kahve telvesi görünümünde  kusma gibi kanama belirtilerinden herhangi biri görüldüğünde acil olarak hekiminize müracaat etmelisiniz.
 4. Yaşlı hastaların mide ve bağırsaklardaki  ciddi yan etkilere maruz kalma olasılığı daha yüksektir.
 5. Aktif ve tekrarlayan mide ve bağırsak ülseri ve mide-bağırsak kanaması, şiddetli karaciğer  yetmezliği, şiddetli kalp yetmezliği, şiddetli böbrek yetmezliği vakıalarından birine sahipseniz bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.
 6. İltihabi bağ dokusu hastalığı, sigara kullanımı, geçmişte yaşanmış veya şu an var olan  mide – bağırsak hastalığı, geçirmiş olduğunuz mide kanaması öyküsü, yüksek tansiyon (hipertansiyon), kalp hastalığı, konjestif kalp yetmezliği, geçmişte yaşanan bir kalp krizi, felç veya kan pıhtılaşması, üreme problemi veya kısırlık testi yaptıracak olmak, önceden yaşanmış Crohn hastalığı öyküsü, önceden yaşanmış  ülseratif kolit öyküsü, karaciğer hastalığı, böbrek hastalığı vakıalarından herhangi birine sahip iseniz bu ilacı kullanmadan önce durumunuzu hekiminize anlatınız. Bu ilacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir veya ilacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere gereksinim duyabilirsiniz.
 7. İlacı kullanırken, ilacın vücuda verebileceği zararlı etkilere neden olmadığından emin olmak için  sık sık kan tahlil yaptırmanız ve karaciğer fonksiyonlarınızı kontrol ettirmeniz gereklidir.
 8. 18 yaş altındaki çocuklarda kullanılmamalıdır.
 9. İlacı kullanırken kesinlikle alkol almamalısınız. Alkol mide kanaması riskini artırmaktadır.
 10. İlacın kullanımı düşünce ve reaksiyonlarınızı bozabilecek yan etkilere sahip olduğundan, makine veya araba kullanmak ve benzeri zinde ve uyanık olmayı gerektiren etkinliklerde dikkat etmelisiniz.
 11. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır. İlacın kullanımı anne karnındaki bebeğe ve emzirilen bebeğe zarar verebilir.

DEXFULL SR 75 mg Film Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber yemekten yarım saat önce almanız gerekir. Günlük önerilen doz 1 tablettir.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Karın ağrısı, mide bulantısı, kusma, hazımsızlık ve ishal yaygın görülen yan etkilerdir.

 

Etken Maddesi: Deksketoprofen trometamol

Ticari-Jenerik ismi: DEXFULL SR 75 mg Film Tablet

DEXFULL SR 75 mg Film Tablet Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

DEXFULL-SR-Film-Tablet-İlaç-Prospektüsü

Okuduğunuz ilaç: DEXFULL SR 75 mg Film Tablet
Web adresi : https://ilac.neyeiyigelir.com/dexfull-sr-75-mg-film-tablet.htm

Karekod :
Scan the QR Code


Çeşitli alternatif ilaçları aramak için:
DEXFULL SR 75 mg Film Tablet Google
DEXFULL SR 75 mg Film Tablet Yandex
Bugün: 22-Sep-2018 03:02:34
Ulusalarası saat: 22-09-18 00:02:34
Yazı tarihi ve Günü : 22 Ekim 2017Pazar

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
MEDASET 650 mg Fort Tablet

Kullanımı : Etken maddesi  Parasetamol olan  MEDASET 650 mg  Fort Tablet,  hafif ve orta dereceli ağrı ve ateş vakıalarında kullanılan, ağrı...

Texef Film Tablet

Kullanımı: Etken maddesi  Sefpodoksim proksetil olan Texef Film Tablet, vücuttaki bakterilerle mücadele ederek , ağır ve yaşamsal türdeki enfeksiyonlar da dahil...

Kapat