ATARAX Film Tablet

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Hidroksizin Dihidroklorür olan ATARAX Film Tablet, akut veya kronik kurdeşen belirtilerinin tedavisinde (kaşıntının tedavisinde); beyni etkileyerek endişe ve kaygıyı azaltıcı, sakinleştirici özelliği ile anksiyete bozukluk belirtilerinin tedavisinde ve cerrahi girişimlerden önce ve sonra vücudun immün sistemini yatıştırıcı olarak uygulanır.

ATARAX Film Tablet Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Akut veya kronik kurdeşen belirtilerinin tedavisinde (kaşıntının tedavisinde); beyni etkileyerek endişe ve kaygıyı azaltıcı, sakinleştirici özelliği ile anksiyete bozukluk belirtilerinin tedavisinde ve cerrahi girişimlerden önce ve sonra vücudun immün sistemini yatıştırıcı olarak uygulanır.
 3. İlacın kaşıntı giderici etkisi ilacın oral yoldan alımından 1 saat sonra, sedatif etkisi 30-40 dakika içerisinde başlar. Çocuklarda 7 saat, erişkinlerde 20 saat ve yaşlılarda 29 saat sürer.
 4. Şayet ilacı kullanırken alerji testi yaptırmanız gerekiyorsa, alerji testi sonuçlarını etkilemesini önlemek için, tedavi 5 gün önceden sonlandırılmalıdır.
 5. Porfiri hastaları (bir tür metabolik bozukluk) bu ilacı kullanmamalıdır.
 6. Şayet karaciğer veya böbrek hastalığınız varsa veya astım hastasıysanız yada sürekli devam eden akciğer hastalığınız varsa veya bunama belirtileri gösteriyorsanız,kalp ritim bozukluğunuz varsa, mesane tıkanıklığı varsa,dar açılı göz tansiyonu, şeker hastalığı,  herhangi bir nöbet hastalığınız veya epilepsi veya prostat büyümesi, idrar yapma sorunlarınız varsa bu ilacı kullanmadan önce hekiminize durumunuzu bildirmelisiniz. İlacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına  gereksinim duyabilirsiniz.
 7. İlaç kullanımına hastalık belirtilerinde bir iyileşme görülmez, hatta daha da şiddetlenirse acil olarak doktor ile görüşmelisiniz.
 8. Bu ilacı kullanırken kesinlikle alkol almamalısınız. Çünkü alkol ilacın yan etkilerini arttırmakadır.
 9. İlacın kullanımı düşünce ve reaksiyonlarınızı bozabilecek yan etkilere sahip olduğundan, zinde ve uyanık olmayı gerektiren aktivasyonlardan kaçınmalısınız ve araç kullanmak sakıncalıdır.
 10. İlacın hamilelik döneminde kullanılması doğmamış bebeğe zarar verebilir. Şayet ilacın kullanımı sırasında hamile kalırsanız derhal hekiminize durumu bildirmeli ve ilacın kullanımını durdurmalısınız. Gebeliği önlemek için etkili bir doğum kontrol yöntemi kullanınız. Çünkü bebekte doğum kusurlarına yol açabilir. Emzirme döneminde ise anne sütüne geçer ve emzirilen bebeğe zarar verebilir.

ATARAX Film Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber almanız gerekir.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Baş ağrısı, sersemlik, uyuşukluk, bulanık görme ve ağız kuruluğu ve benzeri hafif ve geçici yan etkiler görülebilir.

Etken Maddesi:  Hidroksizin Dihidroklorür

Ticari-Jenerik ismi: ATARAX Film Tablet

ATARAX Film Tablet Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

ATARAX-Film-Tablet-İlaç-Prospektüsü

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.